Leo tri od tri

Sokrates - Leotar

Дерби 3. кола Прве футсал лиге Републике Српске испунио је сва очекивања у бањалучком „храму спорта“ гдје је КМФ „Леотар“ као гост савладао Сократес 8:4 ( 4:2). Након овог тријумфа Леотар је лидер на табели, са идентичним бодовним салдом као и КМФ „Котор Варош“.

Након почетног теренског испитивања већ у 5. минуту повели су гости. Капитен Миљан Вицо одиграо је до Срђана Андрића који је затресао мрежу Сократеса. Већ три минута касније било је 2:0.

Саво Андрић је проиграо капитена Вица, који је повисио предност. На 3:0 повисио је Бранислав Крунић у 10. минуту сусрета, да би домаћи преко Пртије, односно Видића смањили предност. Само минут прије обавезне паузе Крунић још једном постиже погодак што је био и резултат првог полувремена.Енигму око коначног побједника са два поготка у другом полувремену отклонио је Миљан Вицо и Филип Вујовић, а тачку на „и“ ставио је Бранислав Крунић.За домаћина погодили су Петровић и Пртија, чиме су само ублажили пораз.

Подсјећамо, КМФ „Леотар“ је на премијери био бољи од бањалучког „Полицајца“ резултатом 4:1, док су прошло коло поново као домаћини надиграли КМФ “ Борачка“ из Градишке, било је 6:0.У идућем колу, у СД „Милош Мрдић“ на ноге Леотару долази КМФ „Борац“ који је уз тим из Требиње најозбиљнији претендент за улазак у друштво најбољих бх. футсала, piše hercegsport.com

Boračka 2 : 3 Policajac
Sokrates 4 : 8 Leotar
Borac 2 : 3 Kotor Varoš
Željeznica 3 : 1 Nevesinje