Igokea slavila u Zadru
Košarkaši Igokee savladali su Zadar rezultatom 68:67 u prvoj utakmici 23. kola ABA lige i tako napravili još jedan korak ka mirnoj završnici sezone.

Zadar - Igokea (Foto: Aba liga/Zvonko Kucelin) -

Zadar - Igokea (Foto: Aba liga/Zvonko Kucelin)

Utakmica u Zadru trajala je skoro tri časa nakon što je u završnici prvog poluvremena prekinuta zbog ubacivanja predmeta na teren od strane domaćih navijača. Sudije su odlučile da isprazne halu, prije nego što meč bude nastavljen, a bolje su se snašli Igosi koji su došli i do 11 poena prednosti u trećem periodu, javio je ATV.

Ipak, Zadar se nije predavao, u posljednjem minutu uspio je i da povede, ali su presudila slobodna bacanja Nikole Tanaskovića na pet sekundi prije kraja.

Upravo je Tanasković bio i najefikasniji i redovima Igokee sa 21 poenom.

Igosi nakon ovog kola na svom kontu imaju osam pobjeda i 14 poraza, a već u nedjelju u Laktašima dočekuju Cibonu.

Borac Mozzart 105 : 84 MZT Skopje Aerodrom
Mega MIS 90 : 85 Split
Mornar Barsko zlato 65 : 87 Crvena zvezda mts
SC Derby 69 : 86 Budućnost VOLI
Partizan Mozzart Bet 76 : 73 Cedevita Olimpija
Cibona 110 : 99 FMP Meridian
Zadar 67 : 68 Igokea m:tel