Borac slavio u Konjicu

Borac, Banja Luka

Borac je danas na Gradskom stadionu u Konjicu savladao Igman sa 4:0 u zaostaloj utakmici drugog kola VVin lige BiH

Već u četvrtoj minuti susreta je banjalučki klub stigao u vođstvo. Poslije katastrofalne greške odbrane Igmana, Ćeman je pokušao spasiti gol, ali je Kulašin ipak uspio da zatrese njegovu mrežu za 0:1.

Uspio je Igman nakon primljenog gola da preuzme inicijativu i drži loptu više u svome posjedu, ali nije dolazio u priliku da ugrozi gol ekipe iz Banjaluke.

Iako je ekipa iz Konjica imala terensku inicijativu, u 23. minuti je ipak napravila novu grešku koju je kaznio Stojan Vranješ. Nakon jednog kontranapada, Ogrinec je pronašao svog saigrača na drugoj strani, koji je bez puno problema postigao pogodak za 0:2.

Igrala se 30. minuta, kada se u prilici našao Ogrinec, koji je šutirao sa preko 20 metara, ali je Ćeman bio na visini zadatka.

U 41. minuti je tek viđena najozbiljnija šansa za Igman u dotadašnjem dijelu susreta, kada je Hebibović šutirao loše iz velike blizine nakon ubačaja Šehića, ali je lopta otišla preko gola.

Samo minut kasnije, Kulašin je dobro šutirao, a uz pomoć stative je Ćeman spasio svoj gol, pa tako do kraja prvog poluvremena više nije bilo pravih prilika, kako na jednoj, tako i na drugoj strani, pa su Banjalučani na odmor otišli sa sigurnom prednošću.

Sve nade domaćina ugasile su u 55. minuti kada je Denković simulirao prekršaj ispred kaznenog prostora Borca. Sudija Perić mu je pokazao drugi žuti karton, te je Igman ostao s igračem manje.

Kulašin, koji je bio izuzetno raspoložen na ovom meču, povisio je na 3:0 sjajnim pogotkom lijevom nogom u 69. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Čavić u 79. minuti nakon brze kontre, čime je Borac osigurao sigurnu pobjedu.

Radnik 1 : 1 Široki Brijeg
Velež 1 : 2 Željezničar
Igman 0 : 4 Borac
Sloboda 0 : 2 Posušje
Sloga 1 : 3 Sarajevo
GOŠK 1 : 4 Zrinjski