Rogatičani u finišu do tri boda

Prvo poluvrijeme u Dvorovima bilo je  izjednačeno, ali su gosti imali više loptu u posedu. Domaći su imali ipak jednu izgledu priliku preko Jeftića.

U drugi dio utakmice domaći ulaze znatno angažovanje,  a trener Janjić pravi dvije izmjene. Na terenu je od tada postojao  samo jedan tim i tridesetak minuta gosti ne prelaze centar.

Domaći propuštaju izgledne prilike preko Jovića i Zekanovića, da bi nakon dobrog duplog pasa Maksimović šutom iskosa sa 12 metara doveo domaćina u vođstvo.

Nastavio je domaćin sa napadima i ponovo propušta šanse  preko Jeftića Jovića i Maksimovića. I onda sledi kazna. Nakon duge akcije gostiju loptu sa desne strane centrira jedan igrač, a loptu glavom pokušava izbaciti Grujičić, ali na nju natrčava napadač gosta Obradović i skoro sa aut linije postiže pogodak.

Nakon toga dolazi do pada koncentracije i snage srednjih igrača domaćina i gosti sve češće napadaju, a u 88 minuti po desnoj strani oštro iskosa šutira Miličević. Loptu je malo uspio zakačiti domaći golman, ali nedovoljno i ona se odbija od stative i ulazi u gol.

Bio je to znak za slavlje gostiju i osvajanje tri boda. 

Proleter – Mladost (R) 1:2 (0:0)

Proleter : Simojlović, Simeunović (Jevtić), Mrkajić Grujičić,  Čavić,  Vlačić,  Jović,  Sekulić,  (Simić) Borenović (Zekanović), Jeftić (Bogdanović) ,Maksimović

Mladost: Šehovac Rajak, Ćaćić, Nešković (Marjanović),  Obradović, Tošović, Savić (Duvnjak).  Šarenac,  S. Miličević, Lukić, Nikolić.

Strijelci: Maksimović 67. (Proleter), Obradović 81. Miličević 88. (Mladost)

Minimalc za tri boda
Minimalc za tri boda
Fudbaleri Mladosti su minimalno, ali potpuno zasluženo stigli do značajne pobjede protiv žilave ekipe Rudara 1925 i učvrstili se u sredini tabele. Prvo poluvrijeme je proteklo uglavnom u...