Vasilj: Dizaćemo se iz utakmice u utakmicu

Vasilj odličan na golu/ Vasilije MarkovićVasilj odličan na golu/ Vasilije Marković

Proljećni dio sezone je tek počeo, ali Famos već ima ozbiljnu kilometražu na satu. Za razliku od ostalih prvoligaša Motoristi su prošli jednu prepreku u Kupu Bosne i Hercegovine, pa odigrali prvu utakmicu protiv Borca, a u narednom periodu čeka ih i revanš u Banjaluci. 

Između toga, krenuo je i proljećni dio šampionata Republike Srpske, a pred Motoristima je bila teška utakmica protiv Leotara. Jake utakmice ostavile su traga i na ekipi, zahtjevan ritam na izuzetno teškom terenu uzeo je danak.

- Jeste, odigrali smo dvije jako teške utakmice kupa u kojima smo se dosta potrošili kako fizički, tako i psihički i to je ostavilo traga, što se vidjelo protiv Leotara. Mislim da je za nas najbitnije da nismo izgubili i znam da ćemo se dizati iz utakmice u utakmicu. Utakmica protiv Borca je posebno ostavila velike posljedice što se tiče našeg igračkog kadra i to se osjetilo protiv Leotara, gdje nismo mogli računati na nekoliko važnih igrača. Ali, uprkos svemu tome atmosfera u ekipi je odlična i okrećemo se sljedećim utakmicama, kaže nam golman Filip Vasilj koji i na početku drugog dijela sezone odlično čuva gol Motorista.

A, kada je riječ o sljedećoj utakmici Famos značajno oslabljen ide na noge prijedorskom Rudaru. Darko Vojvodić će opet imati problema oko sastavljanja tima.

- Očekujem tešku utakmicu. Idemo oslabljeni u Prijedor, ali sigurno da ćemo dati sve od sebe da se vratimo neporaženi.

Vjeruje ovaj golman da Famos ima kvalitet za gornji dio tabele.

- Sigurno da imamo kvalitetu za gornji dio tabele. Vidim Famos u sigurnoj zoni i znam da ćemo dati sve od sebe da ostvarimo što bolji plasman.

U Famosu mu je izuzetno lijepo.

- Od prvog dana kada sam došao osjećam se ovdje kao doma. Ja sam lično zadovoljan stvarima koje smo uradili i drago mi je što sam dio ove ekipe.

Utakmica Rudar - Famos igra se u subotu od 14 sati. 

Romanija bolja od juniora Igmana
Romanija bolja od juniora Igmana
Fudbaleri Romanije su u trećoj pripremnoj utakmici ovog ljeta savladali na svom terenu sa vještačkom travom juniore ilidžanskog Igmana 2:0. Nije mogao Dejan Dragičević u ovom meču da računa na...