Eraković Zvezdin

Treće pojačanje Crvene zvezde u zimskom prelaznom roku je defanzivac Strahinja Eraković, koji je u naš klub stigao na pozajmicu do 1. septembra 2026. godine, uz mogućnost otkupa.
- Utisci su fenomenalni, veoma sam srećan što ću ponovo nositi crveno-beli dres. Zvezdu volim i u Zvezdi uvek želim da igram, ali sigurno da je na moj povratak uticao i Dejan Stanković. Pred nama je dosta izazova, odličnih utakmica, Evropa, odbrana duple krune, nadam se da ćemo ostvariti sve naše ciljeve, kao i želje svakog navijača Crvene zvezde. Drugačiji je osećaj kada dođeš na Marakanu sa reprezentacijom i kao igrač Crvene zvezde, uželeo sam se navijača, želim što pre da zaigram i da ih vidim u što većem broju - poručio je Eraković koji je zadužio dres sa brojem 25.
Zadovoljstvo zbog povratka Erakovića na Marakanu je istakao sportski direktor našeg kluba Mitar Mrkela.
- Uvek mi je zadovoljstvo kada možemo da vratimo igrača koji je odrastao u Omladinskoj školi Crvene zvezde i koji zna šta je Crvena zvezda. Eraković je već u prvom mandatu igrao odlično, postao je reprezentativac, sada nam se vraća iskusniji nakon igranja u Premijer ligi Rusije. Strahinja Eraković je odličan igrač, profil kakav smo tražili da pojača odbranu. Dejan Stanković ga odlično poznaje i sve su to preduslovi da Eraković bude uspešan i u ovom mandatu i doprinese da tim Crvene zvezde bude jači, konkurentniji i da nastavimo sa uspesima koje smo ostvarivali do sada - istakao je Mrkela.
Šef stručnog štaba Dejan Stanković je upoznat sa kvalitetima Strahinje Erakovića, sa kojim je već radio u prvom mandatu.
- Dejan Stanković je od samog početka bio za povratak Erakovića, odlično ga poznaje, on ga je i promovisao u prvotimca Crvene zvezde. Pod njegovom komandom je Eraković postao to što jeste, tako da verujem da će Strahinja predvođen Dejanom Stankovićem odigrati odlično i u ovom mandatu - zaključio je Mitar Mrkela.
Strahinja Eraković je rođen 22. januara 2001. godine u Beogradu. Prošao je kompletnu Omladinsku školu Crvene zvezde, gde se izdvojio kao lider i bio šampion svih mlađih kategorija sa kapitenskom trakom na ruci. Za Crvenu zvezdu je debitovao u avgustu 2020. godine na utakmici protiv Novog Pazara, a protiv istog rivala je po prvi put poneo kapitensku traku i postao jedan od najmlađih kapitena u istoriji Crvene zvezde. Eraković je tokom prvog mandata odigrao 139 utakmica i osvojio tri vezane duple krune. U julu 2023. godine je prešao u ruski Zenit, za koji je odigrao 85 utakmica i osvojio tri trofeja. Strahinja Eraković je reprezentativac Srbije, a do sada je za A selekciju naše države odigrao 18 utakmica i postigao jedan gol.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Crvena zvezda
Beograd
|
30 | 24 | 3 | 3 |
75
|
|
2
|
Vojvodina
Novi Sad
|
30 | 19 | 5 | 6 |
62
|
|
3
|
Partizan
Beograd
|
30 | 19 | 4 | 7 |
61
|
|
4
|
Železničar
Pančevo
|
30 | 15 | 6 | 9 |
51
|
|
5
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
30 | 13 | 8 | 9 |
47
|
|
6
|
OFK Beograd
Beograd
|
30 | 10 | 10 | 10 |
40
|
|
7
|
Čukarički
Beograd
|
30 | 10 | 10 | 10 |
40
|
|
8
|
Radnik
Surdulica
|
30 | 10 | 9 | 11 |
39
|
|
9
|
IMT
Beograd
|
30 | 10 | 7 | 13 |
37
|
|
10
|
Radnički 1923
Kragujevac
|
30 | 8 | 12 | 10 |
36
|
|
11
|
TSC
Bačka Topola
|
30 | 8 | 10 | 12 |
34
|
|
12
|
Javor Matis
Ivanjica
|
30 | 8 | 10 | 12 |
34
|
|
13
|
Radnički (N)
Niš
|
30 | 9 | 6 | 15 |
33
|
|
14
|
Mladost (L)
Lučani
|
30 | 7 | 11 | 12 |
32
|
|
15
|
Spartak
Subotica
|
30 | 4 | 9 | 17 |
21
|
|
16
|
Napredak
Kruševac
|
30 | 2 | 8 | 20 |
14
|