Velež slavio u sudijskoj nadoknadi, Vlasenica ispala iz Prve lige

Acabd

Fudbaleri Veleža su teškom mukom savladali Vlasenicu u zaostaloj utakmici 3. kola plej-auta. Gol odluke postigao je Obrad Tomičić u sudijskoj nadoknadi vremena poslije slobodnog udarca.

Bio je to slobodan udarac gotovo na centru terena, lopta koju je uputio Harun Abaza je dugo letila, odbrana Vlasenice je zaboravila na drugoj stativi Tomičića, a ovaj pogađa za 2:1.

Prije toga su domaći tražili i penal, nakon što je lopta pogodila u ruku jednog od defanzivaca Vlasenice u kaznenom prostoru, no odlična je to odluka Vanje Ajdera bila, lopta upućena snažno iz blizine, pogađa u savijeni dio ruke, jako dobro postavljeni arbitar iz Banjaluke je to jako dobro vidio, iako su skočili apsolutno svi od domaćih igrača tražeći najstrožiju kaznu.

Velež je i do vodećeg gola došao u sudijskoj nadoknadi, ali prvog poluvremena. Korner Haruna Abaze, još jedan divan centaršut, a Junior Avono je najviši u skoku i šalje loptu u gol za 1:0.

Vlasenica je do gola došla u 83. minuti. Akcija u kojoj su učestvovala trojica rezervista, Milovanović je ubacio sa desne strane, Danijel Matić je odigrao za Čaemin Juna, a internacionalac iz Južne Koreje pogađa za 1:1.

Vlaseničani su ovim porazom i matematički ispali iz lige. Više ne mogu matematički da prestignu Famosa koji ima 10 bodova više , a Vlasenici je do kraja sezone u opticaju devet bodova.

 

Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1
Zvijezda 09
Etno Selo Stanišići
30 12 7 11
43
2
Famos
Vojkovići
30 11 7 12
40
3
Velež
Nevesinje
30 12 3 15
39
4
Omarska
Omarska
30 11 5 14
38
5
Sutjeska
Foča
30 10 5 15
35
6
Romanija
Pale
30 8 5 17
29
7
Vlasenica
Vlasenica
30 4 9 17
21