Zvijezda 09 sutra ima priliku da okonča borbu za Premijer ligu
Zvijezda 09 će sutra na svom terenu imati priliku da otkloni dileme oko novog šampiona Republike Srpske i novog premijerligaša Bosne i Hercegovine.
Oni će na svom terenu u Etno selu Stanišić ugostiti Rudar Prijedor i eventualnom pobjedom otišli bi na, u ovakvom odnosu snaga, nedostižnih sedam poena prednosti u odnosu na Prijedorčane. Trenutno Zvijezda 09 ima četiri boda viška, igraju bolje, i favoriti su pred ovaj meč, ali to ne mora ništa da znači.
Druga dva duel sutra nemaju nikakav rezultatski značaj. Drina na svom terenu dočekuje Tekstilac, a Slavija u prvom meču pred svojom publikom u ovom plej ofu čeka Podrinje.
U borbi za opstanak važne mečeve kod kuće igraju Napredak i Sloga. Dvije posljednjeplasirane ekipe na tabeli, sa po 17 bodova, čekaju na svom terenu Željezničar, odnosno Sutjesku, i pobjede su im prijeko potrebne. Kozara, koja ima četiri boda više od njih gostuje u Mrkonjić Gradu kod Slobode, i eventualnom pobjedom završili bi mnogo toga u borbi za opstanak.
Sve utakmice Prve lige Republike Srpske igraju se sutra od 17,00.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Sutjeska
Foča
|
32 | 9 | 10 | 13 |
37
|
|
2
|
Kozara
Gradiška
|
32 | 9 | 10 | 13 |
37
|
|
3
|
Željezničar Sport Team
Banja Luka
|
32 | 9 | 7 | 16 |
34
|
|
4
|
Sloboda
Mrkonjić Grad
-6
|
32 | 11 | 6 | 15 |
33
|
|
5
|
Sloga
Doboj
|
32 | 7 | 10 | 15 |
31
|
|
6
|
Napredak
Donji Šepak
|
32 | 6 | 9 | 17 |
27
|