Raspudićev odlazak greška
Fudbaleri Borca sutra će u posljednjoj gostujućoj utakmici u tekućoj sezoni Premijer lige BiH na stadionu “Perica-Pero Pavlović” u Gabeli odmjeriti snage sa domaćim GOŠK-om. I Gabeljani i Banjalučani su još ranije izborili opstanak u elitnom rangu, te ovaj susret nema rezultatski značaj ni za domaćina ni za gosta.
Inače, glavna karakteristika ovog meča je što ga crveno-plavi tabor dočekuje uz jako lošu kadrovsku situaciju, odnosno izuzetno nepovoljan zdravstveni bilten.
– Moram da kažem da smo se jedva “skrpili” za ovu utakmicu, simptomatično je da su nam sva tri golmana povrijeđena. Vukliš je obnovio povredu lože, Savatović je takođe van stroja, Trkulja je povrijeđen od ranije, ali potrudićemo se da osposobimo Savatovića, a mali Amar (golman juniora Amar Bajić op.a.) će biti rezervni golman. Takođe, ne mogu da računam ni na Vladana Danilovića, Branka Ojdanića, Miloša Žeravicu, Nevena Bunića, Dejana Glišića, oba Dujakovića, dok je Mladen Veselinović suspendovan zbog tri žuta kartona. Sreća u nesreći je što smo obezbijedili opstanak, ne daj bože da su nam bodovi sutra potrebni – rekao je šef stručnog štaba Borca Darko Vojvodić na početku svog današnjeg obraćanja predstavnicima medija u Trofejnoj sali.
Nakon poraza u prošlom kolu u Vitezu od istoimenog domaćina, Vojvodić je u izjavi za BHT1 neuspjeh u duelu sa posljednjeplasiranim timom lige okarakterisao kao sramotan i naveo da će “na kraju sezone otjerati pola igrača”. Takvog stava bio je i danas.
– Ima igrača koji su zalutali kod nas, ovdje sigurno ne mogu da igraju, a veliko je pitanje da li mogu i u rangu ispod. Neću o imenima, u ovom trenutku bi bilo nepošteno jer je preostalo da se odigraju još dva kola do kraja takmičenja. Iskreno, dosta stvari me čini nezadovoljnim. Nisam zadovoljan selekcijom igrača u zimskom prelaznom roku, nisam zadovoljan velikim brojem povreda iste vrste… Hvala Bogu pa smo opstali u ligi i tek sad vidim u kakvom smo lošem stanju bili, za nas je u ovom momentu opstanak premija. Jako niski kriterijumi su postavljeni za fudbalere koji dolaze u Borac. Postoje ovdje igrači koji nigdje ništa nisu pokazali, a došli su u ovu sredinu. Smatram da bi u Borac trebalo da dođe najbolji strijelac Prve lige Republike Srpske, najbolji ili najtalentovaniji igrač… Zaista su kriterijumi niski, realno sve se svelo na “ko trenira redovno, eto ga u Borcu”. Zato i jesmo u ovakvoj situaciji. Sa druge strane, neki igrači su i skrenuli pažnju na sebe, kao npr. Vladan Danilović, koji je pružio par veoma dobrih partija od mog dolaska na mjesto šefa struke – naveo je Vojvodić.
Raspudićev odlazak greška kluba
Vojvodićev dosadašnji prvi pomoćnik Marko Maksimović nedavno je imenovan za sportskog direktora kluba. Prema pisanju pojedinih banjalučkih medija, pomoćnici Darka Vojvodića na crveno-plavoj trenerskoj klupi u narednoj sezoni mogli bi da budu Oliver Jandrić i Boris Raspudić.
– Moje mišljenje je da Boris Raspudić nije ni trebalo da ide iz kluba. Svi ćete se složiti da je Borac njegovo prirodno okruženje. Smatram da je njegov odlazak greška kluba, a da li će se neko naljutiti zbog te moje tvrdnje ili ne, ne znam. Ne znam momka, igrali smo jedan protiv drugog, ali bih volio da se vrati. Da sam bio ovdje kada se o tome odlučivalo, Raspudić sigurno ne bi otišao. To je moj stav i ne stidim se da ga iznesem javno. I Jandriću i Raspudiću je mjesto u Borcu, bez obzira ko je na čelu kluba, i sljedeće sedmice ću popričati sa obojicom – rekao je Vojvodić, koji je na kraju naveo da je pri dolasku u Borac tražio maksimalno jedinstvo sviju, da ga je i dobio, ali da isto mora da bude izraženije u narednoj sezoni.
– Od prvog momenta sam tražio jedinstvo i podršku, to sam dobio i od medija, i od igrača, i od ljudi u klubu, ali ne treba posebno naglašavati da nam je potrebno i u narednoj sezoni na još višem nivou. Ako pogledate sastave ekipa za narednu sezonu, onda nemate vremena za bilo kakve kalkulacije. Kada pogledam cjelokupnu situaciju, bojim se da nas naredne sezone čeka ovo isto – istakao je Vojvodić.
(borac-sport, foto: borac-sport)

| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
GOŠK
Gabela
|
32 | 13 | 6 | 13 |
45
|
|
2
|
Mladost
Kakanj
|
32 | 11 | 9 | 12 |
42
|
|
3
|
Borac
Banja Luka
|
32 | 10 | 8 | 14 |
38
|
|
4
|
Sloboda
Tuzla
|
32 | 9 | 9 | 14 |
36
|
|
5
|
Čelik
Zenica
|
32 | 8 | 4 | 20 |
28
|
|
6
|
Vitez
Vitez
|
32 | 3 | 6 | 23 |
15
|