Lokosice spremne za Široki
ŽFK Lokomotiva Brčko
Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog započinju drugi krug Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine, a izabranice Milorada Iliškovica u osmom kolu gostuju na Mostarskom blatu, gdje će odmjeriti snage protiv ekipe Širokog Brijega.
Lokomotiva u pet odigranih mečeva ima dvije pobjede i tri poraza, a uz to dva meča manje, dok sa druge strane Široki ima samo jednu pobjedu, jedan remi i pet puta su teren napuštali poraženi.
Nedavno su ova dva tima odigrali zaostali meč prvog kola i "lokosice" su trijumfovale sa 3:0 na domaćem terenu, međutim sada ih sigurno čeka nešto teži zadatak za osvajanje bodova.
- Predstoji nam sigurno važan meč u gostima protiv Širokog Brijega gdje idemo kao i na svako gostovanje, da se nadigravamo i idemo tražiti da budemo bolji od našeg protivnika i da naravno ostvarimo pozitivan rezultat. Sigurno da nam neće biti lako, ali vjerujem da ukoliko uspijemo da ispunimo zadatke da ćemo odigrati dobar meč. Poznajemo Široki dobro, međutim sigurno da će i oni tražiti svoju priliku tako da moramo maksimalno biti skoncentrisani i fokusirani na meč, istakla je Andrea Crnobrnja, igračica Lokomotive.
Utakmica se igra sutra od 15:00 časova, a ovo će biti treći međusobni susret ova dva tima.