MNK Klanac organizuje memorijal "Dževad Bekić Džeko" za djevojke

Dževad Bekić DžekoDževad Bekić Džeko

U organizaciji MNK Klanac iz Brčkog, sutra će od 10:00 časova u dvorani JU Ekonomske škole započeti turnir u malom fudbalu za djevojke, koji će se prvi put igrati u ženskoj konkurenciji za 19. godina koliko Klanac tradicionalno organizuje ovaj Međunarodni Bajramski turnir.

Ova kategorija će igrati pod nazivom memorijal "Dževad Bekić Džeko" u sjećanje na uvaženog i velikog sportskog radnika iz Brčkog.

Dževad Bekić bio je selektor ženske fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, a još je u trenerskim vodama vodio preko 20 godina fudbalski klub Jedinstvo Brčko. Radio je u Lokomotivi Brčko, Vražicima, Gradini Srebreniku i mnogim drugim klubovima.

Na turniru će učestvovati sedam ekipa, podijeljene u dvije grupe. U grupi A su smješteni: Lokomotiva Brčko, Gornji Rahić, Modriča i Čelik Doboj, a u B će igrati: Radnik Bijeljina, Brčko Zdravlje i Sloboda Tuzla.

Raspored turniraRaspored turnira