Tamara Došen novi nosilac FIFA znaka
Tamara Došen (lijevo)
Bosna i Hercegovina dobila je još jednu djevojku na UEFA Međunarodnoj listi za suđenje, pa će pored Merime Čelik, Tanje Račić, Aide Jusufović i Merime Homarac, od ove godine na toj listi biti i Tamara Došen, dvadesepetogodišnja Prijedorčanka.
Tamara Došen od 2017. godine je na B listi Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine. U prvoj polovini 2018. godine sudila je UEFA Razvojni turnir u Zenici U-17 za žene, finale Kupa BiH, a i kvalifikacije za Evropsko prvenstvo U-19. Kvalifikacije za EURO te godine, koje su se igrale u Bijeljini, za nju su bile veliko i nezaboravno iskustvo. Imala je tri utakmice gdje je sudila zajedno sa Poljakinjama, Estonkama i Litvankama.
Prošle godine sudila je finale Kupa Bosne i Hercegovine za žene sa svojim koleginicama Tanjom Račić i Merimom Tanović, gdje je SFK savladao Iskru sa 4:0 u Trening centru NS/FS BiH u Zenici,
Takođe dok je igrala fudbal, igrala je špica i redovno je i tresla mreže na našim terenima za Mladost iz Novog Grada. Ove sezone u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine odsudila je sedam mečeva.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
SFK 2000
Sarajevo
|
21 | 20 | 1 | 0 |
61
|
|
2
|
Emina
Mostar
|
21 | 15 | 2 | 4 |
47
|
|
3
|
Iskra
Bugojno
-3
|
21 | 11 | 5 | 5 |
35
|
|
4
|
Radnik Bumerang
Bijeljina
|
21 | 9 | 3 | 9 |
30
|
|
5
|
Fortuna
Živinice
|
21 | 9 | 3 | 9 |
30
|
|
6
|
Lokomotiva
Brčko-distrikt BiH
|
21 | 6 | 3 | 12 |
21
|
|
7
|
Široki Brijeg
Široki Brijeg
|
21 | 4 | 3 | 14 |
15
|
|
8
|
Drina
Zvornik
|
21 | 0 | 0 | 21 |
0
|