SFK 2000 protutnjao kroz derbi
Odigrane su utakmice 14. kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine, a postignuti su sljedeći rezultatiSFK 2000 Sarajevo 7:0 ŽFK Lokomotiva Brčko
U drugoj minuti utakmice centaršut Selme Mešanović nisu najbolje iskoristile napadačice Lokomotive, a tri minute kasnije Almina Hodžić brani dobro izveden slobodni udarac. U sedmoj minuti prilika na drugoj strani Jasna je ubacila, a Alisa nije najbolje reagovala. U 15. minuti pokušala je i Aida Hadžić, ali njen udarac brani gostujuća golmanica.
U 17. minuti Kršo iz dobre prilike šutira pored gola, a osam minuta kasnije Alisa Spahić pogađa stativu. Samo minut kasnije nakon kornera Aida Hadžić pogodila je za vodstvo domaće ekipe. U 37. minuti novi gol za SFK, Alisa je primila loptu u šesnaestercu i pogodila za 2:0. Do kraja prvog poluvremena iz slobodnog udarca pokušala je Jasna Đoković, ali njen udarac sigurno brani Ćorbadžić Jasmina.
U 53. minuti prilika za Lokomotivu ipak dobru priliku nije iskoristila Vrsajko Dragana, pa njena lopta odlazi pored gola. U 54. minuti nakon sjajnog prodora između nekoliko igračica, Jasna Đoković, šalje loptu u sredinu, a sigurna je Selma Kapetanović koja je pogodila za 3:0. U 58. minuti Kršo je iskoristila slabu reakciju odbrane Lokomotive oduzela loptu, poslala prema Jasni, koja šalje loptu u mrežu. Novi gol Selma Kapetanović postigla je u 69. minuti, a pet minuta kasnije sjajno su kombinovali Đoković i Medić, a loptu u mrežu pospremila je Mejrema Medić za 6:0.
U posljednjim minutama utakmice lošu reakciju zadnje linije Lokomotive koristi Alisa i postavlja konačan rezultat utakmice 7:0. Ekipa iz glavnog grada trenutno ima trinaest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Lokomotivu.
ŽOFK Gradina Srebrenik - ŽFK Modriča 0:2
ŽFK Modriča Ekipa Modriče u Srebrenik je stigla kao ekipa kojoj su potrebni bodovi za opstanak, a pobjedom protiv Gradine produžili su nadu za opstanak u društvu najboljih. Slavila je Modriča 0:2, a oba gola za Modriču postigla je Okanović Ajla. Ovo su vrlo bitna tri boda za nogometašice Modriče koje će u narednim utakmicama pokušati izboriti opstanak.
ŽFK Radnik Bumerang 2:2 ŽFK Banja Luka
Vodile su domaće nogometašice golovima Milović Nikoline 2:0, ipak do kraja utakmice za Banja Luku su pogađale Sumeja Bektaš i Galić Marija. Tako je utakmica završena rezultatom 2:2, a s obzirom na to da su do 60. minute gubile rezultatom 2:0 igračice Banja Luke mogu biti zadovoljne rezultatom na kraju utakmice.
Premijer liga BiH
1. kolo
Radnik BetOle
5
:
1
Spartak 2013
Iskra
7
:
0
Sloga
Sloboda 2024
1
:
1
Libero
Emina
9
:
0
Željezničar 2011
SFK 2000
-
:
-
Leotar
Tabela
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Emina
Mostar
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
2
|
Iskra
Bugojno
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
3
|
Radnik BetOle
Bijeljina
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
4
|
Sloboda 2024
Tuzla
|
1 | 0 | 1 | 0 |
1
|
|
5
|
Libero
Goražde
|
1 | 0 | 1 | 0 |
1
|
|
6
|
SFK 2000
Sarajevo
|
0 | 0 | 0 | 0 |
0
|
|
7
|
Leotar
Trebinje
|
0 | 0 | 0 | 0 |
0
|
|
8
|
Spartak 2013
Banja Luka
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|
|
9
|
Sloga
Doboj
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|
|
10
|
Željezničar 2011
Bosanska Krupa
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|