Sloga pala u posljednjim trenicima utakmice

Fudbaleri Sloge poraženi su na gostovanju u Posušju od istoimenog domaćina 2:1. Sloga je primila gol u posljednm trenucima susreta, tačnije u trećem minutu od četiri predviđena sudijske nadoknade. Efektan gol za pobjedu domaćih postigao je Frane Maglica.
Domaći su poveli 1:0 golom iz kaznenog udarca u 47.minutu, siguran sa bijele tačke bio je Gabrijel Boban. U 69.minutu dosuđen je kazneni udarac za Slogu kada je u šesnaestercu oboren Momčilo Mrkaić. Tom prilikom Posušje na terenu ostaje sa igračem manje kada je pocrvenio Branko Vrgoč. Loptu je na kreč namjestio Fedor Predragović i pogodio za 1:1.

POSUŠJE - SLOGA MERIDIAN 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Boban u 47 (iz jedanaesterca), 1:1 Predragović u 70 (iz jedanaesterca), 2:1 Maglica u 90+3.minutu. Stadion: "Mokri dolac". Gledalaca: 1 500. Sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo). Pomoćnici: Enes Đozić (Sarajevo) i Boris Dujmović (Mostar). Posmatrač suđenja: Muamer Bureković (Zenica). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Žuti kartoni: Galić (Posušje), Mrkaić, Milanović, Predragović, Nikolić (Sloga Meridian). Crveni karton: Branko Vrgoč (Posušje) u 69.minutu.
POSUŠJE: Marko Galić, Branko Vrgoč, Arijan Brković (od 77. Ante Bekavac), Vinko Rozić (od 86. Andro Babić), Karlo Kamenar, Nikola Mandić (od 60. Dario Pavković), Ivan Marić, Frane Maglica, Marko Hanuljak (od 86. Zvonimir Begić), Luka Lučić, Gabrijel Boban (od 77. Leonardo Petrović). Trener: Denis Ćorić.
SLOGA MERIDIAN: Nemanja Šćekić, Miloš Nikolić, Albin Omić, Fedor Predragović, Luka Božičković (od 86. Franko Dadić), Bojan Batar (od 78. Amar Tahrić), Milan Milnović, Marko Brnović (od 68. Srđan Mrzić), Momčilo Mrkaić, Boris Varga (od 68. Vasilije Perković). Trener: Vlado Jagodić.

Posušje 2 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 2 : 2 Sarajevo
GOŠK 1 : 1 Sloga
Tuzla City 1 : 5 Velež
Igman 1 : 4 Zrinjski
Željezničar 2 : 1 Borac