Radniku bodovi

U okviru 15. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Bijeljini odigran je meč između Radnika i Širokog Brijega, a susret je okončan rezultatom 2:1.

Na samom početku susreta Široki Brijeg je bio nešto ofanzivniji, ali nije bilo prilika u početnih 15 minuta. Radnik je zatim preuzeo terensku inicijativu, ali još uvijek nije bilo konkretnih prilika ispred golova.

Obje ekipe su uglavnom pazile da sačuvaju svoj gol u početnoj fazi utakmice. I nakon prvih 25 minuta, na Gradskom stadionu u Bijeljini nije bilo konkretnih prilika. Igralo se loše i bezidejno, kao da nijedna ekipa ne želi da stigne do vodstva.

Do 40. minute susreta igrao se veoma loš fudbal, bez prilika i bez bilo kakvih pokušaja. A onda smo vidjeli dva pogotka. Prvo je u 40. minuti susreta Široki Brijeg poveo preko , da bi Radnik samo minut kasnije poravnao rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme u Bijeljini otvoreno je sa prilikom na obje strane. Prvo je Eliomar šutirao prema golu Radnika, a odmah na drugoj strani Bilobrk brani udarac Mekića. Minut kasnije ponovo je zaprijetio Mekić, ali je Bilobrk opet dobro intervenisao i odbranio njegov udarac.

Sa ofanzivnom igrom nastavilo se i u daljnjem toku utakmice, a u 65. minuti susreta Radnik je stigao do potpunog preokreta kada je nakon sjajne akcije mrežu Širokobriježana zatresao Hadžić.

U nastavku susreta Široki je krenuo agilnije ka golu Radnika, došao do prilika preko Matića u 68. i Ćorluke u 75. minuti susreta, ali do promjene rezultata nije došlo. Širokobriježani su u 88. minuti ostali sa igračem manje, jer je Matić isključen iz igre, pa je Radnik bez većih problema uspio privesti susret kraju i doći do pobjede.

FK RADNIK: Lučić, Radović, Martinović, Đelmić, Vasić, Popara, Peco, Hadžić, Đurić, Aleksić, Isić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Eliomar, Marić, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Perković, Bagarić i Marković.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH BH Telecom Premijer liga Radnik Široki Brijeg