Omladinac, poslije Šekovića, u opasnoj zoni

FK Omladinac, Potočari

U susretu 24. kola Regionalne lige, grupa Istok, Omladinac je u Šekovićima poražen rezultatom 4:1. Ekipa iz Potočara je i prije ovog meča isticala da ih čeka teška utakmica sa kvalitetnom domaćom ekipom.

„Tokom cijele utakmice domaći fudbaleri su imali incijativu, željeli su pobjedu, trčali, pokušavali da izigraju priliku za gol i da ga postignu. Međutim, mi smo prvi zatresli protivničku mrežu. Poslije brzog napada, Berović je izbacio kompletnu  zadnju liniju domaćina i postigao pogodak za 1:0. Prvo poluvrijeme, u defanzivi, naša zadnja linija se dobro snalazila i sva „ispadanja“ veznog reda i neaktivnosti napadača uspjela da ispravi i spasi okvir gola, na kojem je Šešlić bio uvijek na pravom mjestu.U drugom poluvremenu smo brzo primili izjednačujući gol, već u 54. minutu, što je bilo i očekivano, jer daleko smo stajali od protivničkih igrača, previše prostora smo im poklonili. Naš vezni  red nije mogao da zadrži loptu, bili smo dosta neaktivni u fazi napada, zadnja linija nije mogla da izdrži takvu opsadu gola koju su izveli fudbaleri Šekovića. Morali smo primiti gol, što se i desio u 71. minutu, a potom, kako to obično i bude, primili smo brzo i treći u 73. minutu,  i utakmica je bila već riješena. Posljednji pogodak u 90. minutu je došao kao poklon za dobru igru domaćina, posebno u drugom poluvremenu. Nama predstoji teška borba za opstanak u ligi. Čestitam ekipi Šekovića na pobjedi i korektnoj igri“, istakao je trener Omladinca Velemir Marić.

Nakon odigranih utakmica 24. kola,  Omladinac je na 13. mjestu na tabeli, sa 31 bodom koliko imaju i Šekovići, koji su, zbog bolje gol razlike, na 11. poziciji.