Statistika polusezone: FK Leotar Trebinje

Foto/ Vaso Ljubenko

Fudbaleri Leotara na zimsku pauzu odlaze sa diobe šestog mjesta i 27 bodova koliko imaju BSK i Željezničar Sport Tim.

Teško da u Trebinju mogu biti zadovoljni urađenim nakon ispadanja iz Premijer lige Bosne i Hercegovine. Očekivali su više, ali su platili ceh kasnom spremanju ekipe.

Ostvarili su osam pobjeda, tri puta su remizirali i šest puta izgubili. Kod kuće su bez poraza, šest pobjeda i dva remija, a neporaženi su napustili gostovanja u Palama i Omarskoj gdje su slavili sa po 1:0, odnosno u Zvorniku gdje je bilo 2:2.

Trener Oleg Ćurić je imao na raspolaganju 22 igrača, od čega rezervni golman Mladen Milošević i Nikola Šarović nisu ulazili u igru, pa je minute dobilo 20 fudbalera.

Sve vrijeme na terenu bio je golman Risto Perišić. a 17 utakmica ima još Ammar Đuderija. Najbolji strijelac ekipe je Miloš Aćimović sa pet golova, a Luka Begić i Ammar Đuderija su dali po četiri.

Minute i nastupi: Risto Perišić (1530 minuta/ 17 utakmica), Luka Babić (1354/16), Mihailo Cmiljanović (1350/15), Luka Begić (1292/16), Đoko Milović (1284/15), Zoran Milić (1185/16), Nikola Leko (1165/16), Ammar Đuderija (1075/17), Darko Đajić (1060/13), Marko Šušnjar (1002/16), Stefan Paranos (991/14), Miloš Aćimović (912/12), Matija Glogovac (589/15), Kristijan Penić (518/9), Ognjen Krneta (426/11), Filip Kolak (372/13), Markos Sosa (227/6), Matej Kapor (177/8), Marko Pandžić (164/10), Goran Popović (54/3), Mladen Milošević i Nikola Šarović nisu ulazili u igru

Golovi: Miloš Aćimović 5 golova, Luka Begić 4, Ammar Đuderija 4, Nikola Leko 3, Stefan Paranos 2, Ognjen Krneta 2, Marko Pandžić 1, Darko Đajić 1, Kristijan Penić 1, Mihailo Cmiljanović 1, Zoran Milić 1