Vule Trivunović preuzeo Rudara: Zainteresovali su me najviši ciljevi

Nemanja Pekija i Vule TrivunovićNemanja Pekija i Vule Trivunović

Prijedorski Rudar je promijenio trenera i na vruću klupu sjeo je Vule Trivunović.

Bojan Krulj je podnio ostavku koju je uprava prihvatila, a nakon toga je kao prelazno rješenje ekipu vodio "dežurni vatrogasac" Srđan Marjanović. Poslije kraće potrage Prijedorčani su imenovali Trivunovića za novog trenera

- Da budem iskren trebao sam prije dvadesetak dana ići u jedan premijerligaški klub, to je bila manje-više gotova stvar i bio sam okrenut tom rangu takmičenja. Neću ulaziti zašto nije došlo do saradnje. Uslijedio je poziv iz Rudara, gdje smo bili otvoreni jedni i drugi, i ono što me najviše zainteresovalo da prihvatim ponudu Rudara je organizacija kluba, igrački kadar i najviši ciljevi. Ja sam čovjek koji je jako vezan za porodicu, i odgovaralo mi je da budem tu, da budem maksimalno posvećen klubu, a da opet ni porodica ne ispašta, rekao je Vule Trivunović na press konferenciji, pa dodao:

- Svjestan sam ciljeva koji su postavljeni prije mog dolaska, moja želja mi je da ono što ja imam dam igračima da budu bolji. Oni su mi na prvom mjestu i klub, a ne neki moj lični interes ili napredak u karijeri. Naravno da nismo sami i jedini koji žele u Premijer ligu, ali imamo kvalitetnu ekipu i maksimalnu podršku ljudi iz kluba. Imamo ovih sedam utakmica sada, a onda dugu pauzu za neku dublju analizu za dalje.

Gledao je već utakmice Rudara ove sezone i poznaje ekipu.

- Upoznat sam sa ekipom. Gledao sam pet-šest utakmica ove sezone, kroz ovih nekoliko treninga sam ih dodatno upoznao. Smatram da ima kvaliteta, kako timskog, tako i individualnog. Ono što sam primjetio je da je u prethodnom periodu kvalitetno rađeno sa njima, kako sa Bojanom, tako sa Srđanom. Ekipa ima glavu i rep, igrače koji imaju bogate inostrane ekipe, ali i mlade igrači, koji moram priznati traže pažnju. Imaju kvalitet i mogu da budu igrači u budućnost. Kako ih okupiti u cjelinum, ja ću pokušati da svoju energiju koju sam imao kao igrač i sada kao trener da prenesem na njih, a vidjećemo već u subotu šta smo uradili.

O Laktašima govori samo u superlativu.

- Kvalitetna ekipa koja dolazi u pozitivnom ambijentu, zadnje tri utakmice, tri pobjede sa 17 golova. Jako pismena ekipa, većina igrača prošla Borčevu školu ili Željezničar Sport Tima, jako kvalitetna vođena od čovjeka koji radi bez ikakvog pritiska i taj kontinuitet u radu daje kvalitet Laktašima. Oni nemaju šta da izgube, doći će da se nadigravaju protiv glavnog pretendenta za Premijer ligu uz Radnik. Gledajući sa igračke strane svako će dati svoj maksimum da neko od pojedinaca možda skrene pažnju na sebe jer ide prelazni rok. Teška i neizvjesna utakmica, ali ja vjerujem u kvalitet ekipe koji imamo i smatram da ukoliko budemo na nivou energije koju smo imali prethodna dva dana na treningu, da se imamo čemu nadati.

Na konferenciji za novinare govorio je i Nemanja Pekija, kapiten Rudara. 

- Sigurno da taj poraz nije uticao na nas. Atmosfera je super, imamo dodatnu motivaciju da prikažemo što bolju igru protiv Laktaša i da se vratimo pobjedničkom nizu. Došao je šef sa velikim imenom i momci su od prvog dana stavili i njemu doznanja da žele da se trude, da se ove godine osvoji prvo mjesto i uđe u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Četiri golmana „rudara“ sa Sane
Četiri golmana „rudara“ sa Sane
Dva iskusna golmana i dvije golmanske nade biće čuvari mreže Rudar Prijedora za sezonu koja je pred nama već imamo! Ranko Puškić dolazi iz RFK Grafičar. Prošao je sve omladinske kategorije...
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1
Radnik
Bijeljina
34 21 11 2
74
2
Laktaši
Laktaši
34 21 4 9
67
3
Rudar Prijedor
Prijedor
34 16 11 7
59
4
Leotar
Trebinje
34 17 3 14
54
5
Željezničar
Banja Luka
34 16 4 14
52
6
Famos
Vojkovići
34 15 6 13
51
7
Kozara
Gradiška
34 13 8 13
47
8
Sloboda
Mrkonjić Grad
34 13 6 15
45
9
Slavija
Istočno Sarajevo
34 13 6 15
45
10
Sutjeska
Foča
34 13 6 15
45
11
Ljubić
Prnjavor
34 14 3 17
45
12
Velež
Nevesinje
34 14 3 17
45
13
BSK
Banja Luka
34 13 5 16
44
14
Drina
Zvornik
34 11 11 12
44
15
Borac
Kozarska Dubica
34 12 7 15
43
16
Romanija
Pale
34 13 4 17
43
17
Modriča
Modriča
34 11 6 17
39
18
Omarska
Omarska
34 6 4 24
22