Trivunović: Protiv Famosa smo imali mnogo sreće

Vule Trivunović, trener Rudar Prijedora FOTO: arhiva sportdcVule Trivunović, trener Rudar Prijedora FOTO: arhiva sportdc

Golom iskusnog defanzivca Aleksandra Ignjatovića u petom minutu sudijske nadoknade fudbaleri Rudar Prijedora savladali su, teškom mukom, Famos iz Istočne Ilidže minimalnim rezultatom 1:0. Tako su izabranici trenera Vuleta Trivunovića stigli do osmog prvenstvenog trijumfa i nastavili trku za titulu jesenjeg prvaka sa laktašima Admiral bet i bijeljinskim Radnikom koji im beže dva koraka.

 


Mučili su se “rudari” sa Sane tokom cele utakmice protiv motivisanog i borbenog protivnika kojeg je s klupe odlično predvodio trener Darko Vojvodić. Ipak, “motoristi” nisu uspeli da izdrže, bukvalno u poslednjim trenucima su primili pogodak i ostali bez plena u Prijedoru.
-Teška utakmica je iza nas protiv odlične ekipe, prave fajterske, jako brze i direktne u završnici. I u najavi utakmice sam upozoravao da nas čeka težak zadatak i protivnik koji će biti jako motivisan. Prvo polivreme je bilo dosta plašljivo s naše strane, nismo uspeli da dođemo do svoje igre. Jednostavno, video se taj grč na većini igrača koji nas prati iz utakmice u utakmicu – istakao je Vule Trivunović, šef stručnog štaba Rudar Prijedora za Sportski žurnal, a potom je dodao:
-Drugo poluvreme bilo je mnogo bolje sa izmenama koje smo uradili, imali smo tri odlične šanse, ali i odlićne odbrane protivničkog golmana. Na kraju smo imali mnogo sreće, dobra koncentracija jednog od naših najiskusnijih igrača i postigli smo gol za pobedu koja nam mnogo znači i treba da bude naša prekratnica!
U nedelju će “rudari” u komšiluk, igraće protiv “fenjeraša” Omarske u gostima koja je uvek znala da bude neugodan protivnik. Pogotovo sada kada se bori za goli prvoligaški život.
-Idemo dalje, moramo raditi i dizati se, svesni da će nam svaka naredna utakmica biti teška kao ova i neizvesna. Čeka nas izuzetno motivisani protivnik kojeg ćemo morati da pobedimo na njegovom terenu, ako želimo da ostanemo konkurentni za najviši plasman – dodao je na kraju za Žurnal Vule Trivunović, strateg prijedorskog prvoligaša.