1 : 2
Postava
Nevres Fejzić(G) , Faruk Bihorac , Mirza Delimeđac , Mustafa Šukilović (K), Irfan Hadžić , Mirzad Mehanović , Đorđe Pantelić , Dušan Hodžić , Dino Ćorić , Rijad Kobiljar , Amer Ordagić , REZERVE Eldin Lolić(G) , Nenad Nikić , Tarik Abdulahović , Anis Jašaragić , Bakir Rekić , Hamza Redžić , Jasmin Osmić , Belmin Mešinović , Emir Sejdović , Dušan Ristić , Tino-sven Sušić ,
Postava
Stadion: JU Gradski stadion Tušanj. Sudije: Ermin Sivac (Zenica) [Glavni], Enes Đozić (Sarajevo) [Pomoćnik], Moamer Čaušević (Sarajevo) [Pomoćnik],
Postava
Milan Mijatović(G) , Maks Juraj Ćelić , Ruslan Barsky , Cortes Jose Ricardo , Srđan Grahovac (K), Sebastijan Herera Kardona , Jovo Lukić , Zoran Kvržić , Vasilije Terzić , Savo Šušić , Damir Hrelja , REZERVE David Stjepanović(G) , Ranko Jokić , Alen Jurilj , Stefan Fićović , Milan Makarić , Janez Pišek , Aleksandar Subić , David Čavić , Jovan Nišić , Nemanja Mihajlović , Gianfranco Pena Aponza ,

Borac slavio u Tuzli

23.09.2023 Administrator DC

Borac , Banja Luka

U drugoj utakmici osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je savladao Tuzla siti rezultatom 2:1 na stadionu Tušanj.

Ovaj susret obilježili su izuzetno teški uslovi za igru, jer je kiša neprestano padala na početku utakmice, a tek renovirani travnjak na Tušnju je bio potpuno natopljen vodom.

Ipak, to nije spriječilo domaće da krenu ofanzivno, pa je prvu veliku šansu imao Irfan Hadžić u devetoj minuti utakmice, ali Mijatović je odlično odbranio.

Hadžić je nastavio prijetiti u 11. i 12. minuti, ali njegovi udarci nisu pronalazili put do mreže Banjalučana.

U 16. minuti utakmice pokušao je i Bihorac, ali ponovo je Mijatović bio na visini zadatka.

Sve promašaje Tuzla sitija kaznio je Damir Hrelja koji se nakon auta odlično snašao u kaznenom prostoru i pogodio po prvi put u dresu Borca za 1:0. Igrala se 26. minuta.

Samo tri minute kasnije Borac postiže i svoj drugi pogodak, a ovoga puta nakon centaršuta Kvržića gol postiže Lukić i tako iz dvije prilike Borac uspijeva doći do dva pogotka.

Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo, te je konačan rezultat prvog dijela glasio 2:0.

Imala su oba tima u drugom dijelu po nekoliko šansi, a golmani su bili na visini zadatka. Naročito se to odnosi na Mijatovića, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spriječio Tuzlake da dođu do gola.

U 60. minuti, Makarić je imao šansu da završi posao, no nakon njegovog udarca Bihorac je izbacio loptu sa gol linije pa je ostalo 2:0. Desetak minuta kasnije, Hrelja zaobilazi golmana domaćih i šutira, ali lopta se u lokvi zaustavlja i Borac ne dolazi do novog gola.

Nekoliko minuta kasnije, Makarić zbog problema sa natopljenim terenom nije uspio šutirati, a onda je i Tuzla stigla do gola. Igrala se 77. minuta kada pogađa mladi Hamza Redžić nakon ubačaja Hodžića, čime se vraća neizvjesnost u utakmicu.

Teren je međutim bio pretežak da bi domaći tim napravio adekvatan pritisak. Najbolju šansu u 88. minuti je imao Jašaragić, ali njegov udarac je izblokiran. Meč je tako okončan pobjedom gostiju.

Ovom pobjedom, Borac je na tabeli preskočio Sarajevo i ima 15 bodova, bod manje od lidera Širokog Brijega, sa kojim se na Pecari sastaje u srijedu.