Udarac Pljevaljčića, golman odbija, Bokić ne stiže.
Luka Kačavenda(G) , Pero Tešić , Jovan Bokić , Danilo Ilić , Srboljub Jandrić (K), Ammar Delić , Kazuhiro Takahashi , Shogo Tabata , Djordje Veljkic , Ognjen Pljevaljčić , Dejan Glišić , REZERVE Pavle Glisic(G) , Živko Bubić , Andrej Modić , Vladimir Petković , Miodrag Rudan , Admir Sadiković , Aleksandar Popović , Joseph Mensah , Srđan Beuk ,
Postava
Igor Marković(G) , Marko Jovićević , Aleksa Marić , Miloš Jokić , Nikola Mićić , Sreten Cmiljanović , Aleksandar Ilić , Nenad Srećković , Drago Maksimović , Stefan Janjić , Danijel Ćulum (K), REZERVE Nebojša Gajić(G) , Boris Andrić , Hamza Hadžiavdić , Matija Tadić , Nikola Pantić , Veljko Mitrović , Vladan Jezdić , Radomir Krstin , Mihajlo Jelić ,
Kozara u finišu matirala Drinu

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko stotinjak gledalaca danas je odigrana utakmica 29. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Drina (Zvornik).

Od prve minute igra se potpuno otvoreno, čime su gosti iz Zvornika donekle iznenadili fudbalere Kozare. Prvi pokušava Srećković čiji šut u 7. minuti Kačavenda skreće u korner. Uzvraća Bokić na drugoj strani u 12. minuti, pokušava sa ruba šesnaesterca, ali odbrana Drine blokira njegov udarac. Uspijevaju nakon dvadesetak minuta da preuzmu inicijativu fudbaleri Kozare, pokušava ponovo Bokić, ali je neprecizan. U 24. minuti Pljevaljčić jako šutira, golman Drine Marković kratko odbija loptu, ali je brži od Bokića i hvata loptu. U 30. minuti, Takahashi upošljava Glišića, ovaj šutira iskosa, ali je golman Drine na mjestu. Tri minute kasnije prodor Pljevaljčića, ubacuje loptu, Takahashi u padu šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola. Odlično šutira Glišić u 38. minuti, ali lopta prolazi tik pored rašlji Markovićevog gola. U 42. minuti Bokić kreće u kontru, Marić ga oštro ruši, a sudija Došlo mu pokazuje samo žuti karton, što izaziva buru protesta sa Kozarine klupe i negodovanje publike na tribinama Gradskog stadiona Velimir Sombolac. Šef stručnog štaba Kozare Medović zbog prigovora dobija žuti karton, dok Bokić ne može da nastavi sa igrom, i Kozara do kraja poluvremena igra sa igračem manje, a rezultat s početka utakmice se ne mijenja.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, pokušava Glišić iskosa, ali je Marković siguran. U 54. minuti pokušava Takahashi, ali je Marković, danas ponajbolji igrač Drine,  ponovo na mjestu. U 77. minuti najbolja šansa za Kozaru, odlično je Mensah uposlio Glišića, ovaj iz trka šutira pored Markovića, ali lopta prolazi tik pored stative. Tri minuta kasnije, pokušava i Petković, ali golman Drine izbacuje loptu u korner. U 81. minuti, najbolja šansa Drine, Ilić je prihvatio loptu i istrčao kontru, oštro šutira, ali Kačavenda fantastičnom paradom izbacuje loptu u korner. Dva minuta kasnije pokušava i Jovičić, ali lopta odlazi pored gola Kozare. U 89. minuti na nekih osamnaest metara od gola Drine srušen je Sadiković i sudija Došlo svira slobodan udarac za Kozaru. Izvodi ga Popović koji majstorski ubacuje loptu u peterac gostiju, na nju natrčava Pljevaljčić i glavom postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0 i radost gledalaca na Gradskom stadionu u Gradišci. Do kraja se rezultat ne mijenja i Kozara dolazi do trinaeste pobjede ove sezone i nova tri boda.

Ostalo je još pet kola do završetka takmičenja u m:tel Iligi Republike Srpske. Sljedeće subote 11. 5. 2024. godine igraju se utakmice 30. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Trebinja, gdje će im domaćin biti ekipa Leotara. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Tešić P., Bokić J. (od 46. min. Mensah J.), Ilić D. (od 63. min. Popović A.), Jandrić S., Delić A. (od 46. min. Petković V.), Takahashi K. (od 63. min. Beuk S.), Tabata S. (od 63. min. Sadiković A.), Veljkić Đ., Pljevaljčić O., Glišić D., trener Medović A., klupa: Glišić P., Bubić Ž., Modić A., Rudan M.

FK Drina (Zvornik):  Marković I., Jovićević M., Marić A. (od 83. min. Hadžiavdić H.), Jokić M., Mićić N. (od 68. min. Jezdić V.), Cmiljanovioć S. (od 69. min. Tadić M.), Ilić A., Srećković N., Maksimović D. (od 80. min. Jelić M.), Janjić S. (od 87. min. Mitrović V.), Ćulim D., trener Lazarević M., klupa: Gajić N., Andrić B., Pantić M., Krstin R.