EL: Barsa slavila kod Himkija

Košarkaši Barselone upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u Evroligi. Oni su savladali Himki u Moskvi, rezultatom 87-80.

Meč je otvoren u dosta izjednačenom ritmu. Himki je uhvatio ritam kako je vrijeme prolazilo i imali su i sedam poena prednosti. Do kraja prvog perioda, Barsa se vratila na pristojan zaostatak. U drugom periodu gledali smo veoma izjednačenu košarku. Barsa je bila bolja u drugom periodu ali je na poluvremenu bilo 38-38.

U trećem periodu Barsa je igrala feonmenalno, pogotovo u napadu. Gosti su pogodili pa faktički sve što su šutnuli. Dali su 29 poena u ovom dijelu igre i imali su osam poena prednosti nakon 30 minuta igre. Himki se uspio vratiti u poslednjem periodu i prišli su na poen zaostatka. Međutim, u poslednjih par minuta, Barselona je pojačala odbranu. Kada je Himki prišao na -1, Barsa je napravila seriju i Himki se nije mogao oporaviti.

Barsu je do pobjede predvodio Ertel sa 18 poena i osam asistencija dok je Himki predvodio Šved sa 27 poena.

Barsa je sada na omjeru 4-2 a Himki je na mizernih 1-5.