Rudar 1925 sigurno preko Čelopeka

Iako je očekivana velika borba u Čelopeku, gdje su se, u derbiju pretposljednjeg kola, sastale dvije ekipe koje se bore za titulu jesenjeg prvaka regionalnog Istoka, domaći Čelopek i Rudar 1925 iz Ugljevika, gosti su mnogo lakše nego što se to očekivalo, došli do tri boda koja su ih učvrstila na liderskoj poziciji.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena i oprezna igra oba tima, bez nekih velikih šansi, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. Drugi dio počinje ofanzivom gostiju, koji u potpunosti preuzimaju terensku inicijativu i nakon samo šest minuta dolaze do vođstva od 0:1 pogotkom Stevanovića,  poslije centaršuta Davidovića. Do prednosti od 0:2 Rudar 1925 u 77. minutu dovodi Božić, koji je u 54. minutu na terenu zamijenio strijelca prvog pogotka, a Davidović je upisao još jednu sjajnu asistenciju.  U preostalih petnaestak minuta ovog meča nije viđeno ništa spektakularno, tako da je on završen bez promjene rezultata. Tri boda su otišla u Ugljevik i zadržala Rudar 1925 na prvom mjestu.

U ekipi iz Ugljevika ne kriju da su na gostovanje došli riješeni da se izbore za sva tri boda.

„U Čelopek smo došli kao blagi favoriti, s obzirom da smo u prethodnom kolu zauzeli mjesto na čelu tabele, i taj epitet smo uspjeli i opravdati. Pribojavali smo se domaće ekipe, čiji kvalitet dobro znamo, ali nijednog trenutka nismo posumnjali u svoje mogućnosti. Posebno smo bili motivisani željom da se, osvajanjem novih bodova, odmaknemo od ekipa koje imaju isti cilj kao i mi, a to je jesenja titula. Zahvalio bih se domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri, a svojim saigračima na borbi i želji za pobjedom, koju su pokazali u ovom susretu“, kazao je Aleksandar Mitrović, prvotimac Rudara 1925.