Navijači Gračanice pomažu liječenje Marine Vujinović

Leotar - Gračanica

U 22. kolu Premijer lige BiH RK “Leotar” je poražen na domaćem parketu od ekipe “Gračanice” rezultatom 29:30 (12:15).

Na početku utakmice igralo se gol za gol, ali u 10. minutu domaći vode sa 5:3. Gosti dolaze do izjednačenja na 6:6, a onda prelaze u vođstvo od 6:7. Nakon neriješenog rezultata u 17. minutu od 8:8 gosti prelaze u vođstvo od 9:11 u 20. minutu meča.

Gosti su zatim povećavali razliku i na tri gola prednosti 11:14, a na poluvrijeme se odlazi sa 12:15.

Tokom 30. minuta Glendža je postigao polovinu Leotarovih golova (šest). Primjetna je bila nervoza u redovima domaćih igrača zbog dosta izgubljenih lopti, a gosti su sve to kažnjavali.

Gosti su odlično ušli u drugo poluvrijeme tako da su u 40. minutu imali pet golova prednosti 16:21. Tada je golman Radović odbranio tri zicera, ali domaće igrače to nije pokrenulo da budu efikasniji tako da Gračanica u 42. minutu dolazi i do sedam golova razlike 16:23.

Leotar se polako budi tek u 48. minutu i smanjuju na četiri gola razlike - 20:24..

Trebinjci dodaju gas i uz veliku buku sa tribina dolaze do 24:25 osam minuta prije kraja utakmice. Igra se gol za gol i domaćin bez obzira na zalaganje i navijanje nije smogao snage da dođe do preokreta.

Gol razlike ostalo je i na kraju utakmice 29:30 i veliki žal za izgubljenom utakmicom.

Publika je večeras bila posebna priča. Na početku utakmice lijep gest od 50-ak navijača RK “Gračanice” koji su prije meča skupili novac i predali ga maloj Marini Vujinović što je izazvalo oduševljenje kod domaće publike.

Tokom svih 60. minuta navijalo se sa obje strane bez ikakvih incidenata ili dobacivanja, a nakon utakmice jedni drugima su pružili ruku. Gosti su imali samo riječi hvale za domaću ekipu koja ih je od srca primila i ugostila kao i za navijače.

Trener "Leotara" Darko Tavrić rekao je da su gosti zasluženo pobijedili i da će njegovim momcima dobro doći pauza i priprema za naredne protivnike.

“Mi nismo imali pravi pristup, nismo se dobro pripremili i mislim da smo posustali u onome što smo trebali bolje odraditi, a to je obrana. Podbacili smo u ovom segment igre, a to nismo nadoknadili u napadu”, rekao je Tavrić.

U narednom kolu 17. aprila Trebinjci gostuju ekipi RK “Lokomotiva” iz Brčkog.

RK „Leotar“: Savović, Draganić, Miličević 3, Parežanin, Milojević 7, Tasovac, Spaić, Ninković, Radović, Srdanović , Rataković, Uljarević 1 , Janković 4 , Grk, Glendža 11 , Ražnatović 3 . Trener: Darko Tavrić.

RK “Gračanica”: Ahmetašević , Šahdanović , Šijaković , Šestan , Tufekčić 3, Zvekić , Đulić 1, Mehmedović , Džinović , Sumbić 4, Živanov 9, Hamidović 11, Manjić , Bosić, Tomić 2. Trener: Nedim Musić.

Sloga(D) 34 : 28 Derventa
Sloga(GV-U) 25 : 22 Goražde
Bosna 26 : 21 Vogošća Poljine Hills
Slavija 31 : 31 Zrinjski
Leotar 29 : 30 Gračanica
Konjuh 26 : 23 Lokomotiva