Rudar 1925 ponovo na vrhu

Trijumfom nad Slobodom iz Donjih Zagona, u 25. kolu regionalnog Istoka,  Rudar 1925 je ponovo na liderskoj poziciji.

Poslije početnog ispitivanja snaga, domaća ekipa je preuzela terensku inicijativu i vrlo brzo počela stvarati šanse, ali mreže su mirovale sve do polovine prvog poluvremena.

U 19. minutu, poslije prodora po lijevoj strani, Mitrović prolazi dva igrača gostiju, lijevom nogom šalje loptu do Todorovića koji sa 16 metara postiže pogodak za vođstvo od 1:0.

Već u sljedećem napadu Ugljevičani povećavaju prednost na 2:0. B.Cvijić prolazi po desnoj strani, po zemlji ubacuje loptu na drugu stativu gdje je Mitrović prihvata i sigurnim udarcem šalje u protivničku mrežu.

Desetak minuta kasnije, golman Dragić, u pokušaju da spriječi pogodak, izlazi prema korneru, igrač Slobode ga obilazi i lobuje, a Vl. Tomić umjesto da loptu izbaci iz gola, šalje je u svoju mrežu, za smanjenje rezultata 2:1.

Drugo poluvrijeme protiče u nadigravanju ekipa, ali uprkos šansama koje su imali Mitrović za domaće i Malivojević za goste, rezultat se ne mijenja sve do samog finiša.

U 83. minutu Simikić šalje dugu loptu  Todoroviću koji sa centra sam ide na gol, ostavivši sve iza sebe,  izlazi jedan na jedan sa čuvarom Kapetinom i postiže svoj drugi pogodak na ovom meču.

Dva minuta kasnije, rezervista Petričević stavlja tačku na ovu utakmicu, zatresavši mrežu Slobode poslije sjajnog centaršuta B.Cvijića, sa desne strane.

Nova tri boda su Rudar 1925, poslije dva kola na drugom mjestu, vratila na lidersku poziciju, s obzirom da su Milići u Bogutovom Selu remizirali sa Mladosti.

„Pobjeda je za nas bila imperativ i tako smo i ušli u ovaj susret – motivisano,  koncentrisano i borbeno.  Iako smo znali da Sloboda nije lak protivnik, nijednog trenutka nismo dozvolili da tri boda dođu u pitanje. Čak ni kada je, našom greškom,  došlo do smanjenja vođstva, nismo dozvolili da se to odrazi na daljnji tok igre, zadržali smo konce čvrsto u svojim rukama i ponovo smo, zasluženo, na čelu tabele. Još mnogo ima da se igra i svaka naredna utakmica je veoma važna, tako da opuštanja nema. Naš cilj je ulazak u drugoligaško društvo i daćemo sve od sebe da ga i ostvarimo, istakao je Aleksandar Mitrović, napadač Rudara 1925.

Ponovo na liderskoj poziciji: Rudar 1925 (Ugljevik)

Rudar 1925 (Ugljevik) – Sloboda (Donji Zagoni) 4:1 (2:1)

Gradski stadion u Ugljeviku

Gledalaca: 50

Sudija: Milana Marković (Milići)

Strijelci: 1:0 Todorović u 19, 2:0 Mitrović u 20, 2:1 Vl.Tomić (AG) u 31, 3:1 Todorović u 83, 4:1 Petričević u 85.

Žuti kartoni: Vuković, Kapetina (Sloboda)

Rudar 1925: Dragić, Bumbić (od 70. Božić), Stevanović, M.Cvijić (od 63. Petričević), Todorović, Simikić, Davidović, Mitrović, B.Cvijić, Tomić, Marković

Trener: Borislav Radovanović

Sloboda: Kapetina, Lekić, Rosuljaš, Vuković, Todorović, Perković, Prtvar (od 74. Stanković), Malivojević, Obrenović (od 54. Lakić), Vićanović, Marić

Igrač utakmice: Aleksandar Mitrović (Rudar 1925)

Rudar 1925 4 : 1 Sloboda
BSK Ledinci 4 : 2 Jedinstvo
Podrinje 2 : 0 Birač