Šekovići slave vicešampionsku poziciju

Ubijeđeni da će ih pobjeda i druga pozicija na tabeli uvesti u drugoligaško društvo, Šekovići su deklasirali doskorašnjeg lidera Rudar 1925 iz Ugljevika. Tri pogotka, za tri boda koja donose naslov vicešampiona regionalnog Istoka, Šekovljanima su donijela najveći uspjeh u posljednjih par godina.

Vicešampioni regionalnog Istoka: OFK Šekovići

Prvih desetak  minuta utakmice obilježila je smušena igra obje ekipe, a onda domaćini preuzimaju terensku inicijativu. Nižu se šanse, ali i promašaji  B. Filipića, Popovića, Ninića i Miloševića. I već se činilo da će prvi dio biti završen bez golova, kada, malo prije sudijskog zvižduka, R. Filipić  koristi nesigurnost odbrane Ugljevičana, pronalazi Popovića koji odličnim centaršutom nalazi B. Filipića,  a on  lagano šalje loptu iza leđa golmana Dragića.

U drugo poluvrijeme Šekovljani ulaze još jače i nakon dvadesetak minuta igre prednost povećavaju na 2:0 majstorskim pogotkom Ninića iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije i  Lukić se upisuje u strijelce odličnim šutom, nakon asistencije Ninića. Pokušavali su gosti da postignu bar počasni pogodak, ali Mitrović je stameno stajao na golu Šekovljana i nije dozvolio promjenu rezultata.

U taboru Dejana Đukanovića vlada euforija zbog osvojenog drugog mjesta.

"Zbog velikog pritiska koji je nosio imperativ pobjede, u utakmicu smo ušli pomalo neorganizovano, ali vrlo brzo smo konsolidovali redove i zadominirali terenom. Samo je sreća spasila Ugljevičane da rezultat ne bude i ubjedljiviji. Imali su oni  svojih šansi, ali naš čuvar Mitrović je odlično reagovao i još jednom dokazao da se radi o izvanrednom golmanu. Iskoristili bismo ovu priliku da se zahvalimo  Opštini Šekovići, načelniku Momiru Ristiću i šefu kabineta Radomiru Šarčeviću, bez čije podrške ne bismo mogli funkcionisati i postići ovakav uspjeh, navijačima koji su sa nama dijelili i radost i tugu i u ovoj sezoni, portalu sportdc.net i urednici Tatjani Golijanin za sve tekstove koje su napisali o nama", kazao je, u ime kluba,  Bojan Bećarević, štoper Šekovića.

Šekovići - Rudar 1925 (Ugljevik) 3:0 (1:0)