BiH bolja od Malte

Nova pobjeda reprezentativkih Bosne i Hercegovine

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon Gruzije danas je u Sarajevu na stadionu "Asim Ferhatović-Hase“ pobjedila i selekciju Maltu rezultatom 2:0 u meču drugog kola kvalifikacija za Euro 2021.

Početak utakmice bio je dobar za BiH, Hadžić je u 11. minuti imala dobru priliku, ali je lopta otišla pored gola. Zatim u 17. minuti Spasojević je veoma dobro šutirala, ali su gostujuće igračice blokirale njen šut. Malta je zaprijetila u 36. minuti kada je Teuma šutirala sa distance, međutim Haračic je dobro intervenisala. Do kraja prvog dijela igre nije bilo promjena, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku meča napadala je reprezentacije Bosne i Hercegovine. Ipak, prvu šansu imala je Malta i to u 53. minuti preko Farugi, ali je dobro bila postavljena Haračić. Deset minuta kasnije Spasojević je šutirala pored gola. A onda u 72. minuti BiH je postigla pogodak, Krajšumović je dodala loptu u kazneni prostor za Nikolić, koja se oslobodila štopera Malte i postigla pogodak lijevom nogom za 1:0. Osam minuta kasnije Medić je poslala pas za Nikolić, a ona kreće sama prema protivničkom golu i postavlja konačan rezultat ove utakmice.