Milinkovićevih sedam pogodaka u pobjedi Dervente nad Srpcom

Rukometaši Dervente slavili su na gostovanju u Srbcu kod istoimene ekipe u okviru 2. kola Prve lige Republike Srpske.

Derventa je u ovom susretu bila veliki favorit što je i opravdala, te je takon nakon prvog poluvremena imali prednost od šest pogodaka (15:9). I u nastavku, Dervenćani predvođeni sa klupe Miloradom Bjeloševićem igraju svoju igru te na kraju stižu do pobjede sa 11 pogodaka razlike (30:19).

Prvo ime u redovima Dervente bio je Milinković sa sedam, dok su ga pratili Zemunović i Dragičević sa po pet pogodaka, dok su po četiri postigli kapiten Sibinčić i Lukić. Sa druge strane kod domaćih, Đurić je imao osam pogodaka.

Dervennta nakon dva kola ima isti broj pobjeda,a u narednom kolu dočekuje Mladost iz Banjaluke, dok Srbac gostuje u Kozarskoj Dubici.

RK Srbac – RK Derventa 19:30 (9:15)
Sportska dvorana Srbac

RK Srbac: Lazić, Vučinić, Rakić 1, Đurić 8, Novaković 3, Mačković, Dobrnjac 2, Trninić, Gavranović 1, Ignjatić, Basurić 4, Dujaković.

RK Derventa: Ristić, Starčević, Tošić, Popović 1, Sibinčić 4, Lukić 4, Zemunović 5, Milinkoaivć 7, Škrga 2, Dragičević 5, Jovičić, Šmulja, Savić 2, Malešević, Mandić.