Borac zasluženo ide dalje

borac - Sloga

Loša igra Sloge u prvom poluvremenu kumovala je eliminaciji. Rukometaši Borca M:tel bili su ubjedljivi i slavili su rezultatom 34:22. Oni su se tako plasirali na finalni turnir Kupa Bosne i Hercegovine.

Sloga je loše otvorila utakmicu. Njihove greške na startu koristili su domaći i rešetali mrežu Bogdanovića. Golovi su padali kao na traci. U 8. minutu bilo je velikih 8:0. Prvi gol Dobojlije preko Bubića postižu u devetom minutu. Igrao se 12. minut rezultat na semaforu bio je 11:1. U 26. minutu domaći imaju velikih 13 golova prednosti (20:7). Tom razlikom odlaze na odmor. Rezultat nakon prvih pola sata iznosio je 23:10.

U drugom dijelu Sloga je igrala nešto bolje. Domaći su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno da utakmicu mirno dovedu do kraja. U 36. minutu Borac je imao vođstvo 26:13. Zatim slijedi serija Sloge 5:0 za smanjenje zaostatka na jednocifrenu razliku 26:18. U tim trenucima Banjalučani su bili punih 11 minuta bez postignutog gola. Ali onda dodaju gas i sa četiri uzastopna pogotka ponovo vraćaju razliku 30:18 u 52. minutu. Do kraja su prednost sačuvali za ubjedljivu pobjedu 34:22.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Vukašin Rakocija sa 7 i Miloš Nježić sa 6 golova. U sivilu Sloge najefikasniji bili su Nikola Knežević sa 7 i Arsenije Bubić sa 4 postignuta gola.

Borac M:tel - Sloga 34:22

BANJA LUKA – Dvorana: „Borik“. Gledalaca: 400. Sudije: Nedim Lipa i Adnan Muhtarević (Sarajevo). Delegat: Amor Alibegović. Sedmerci: Borac M:tel 2(2), Sloga Doboj 4(3). Isključenja: Borac M:tel 4, Sloga Doboj 6 minuta.

BORAC M:TEL: Rakocija 7, Jeremić 4, De Souza 3, Vladan Đurđević 2, Todorović, Ljubišić (8 odbrana), Miljković, Nježić 6(2), Lukić 3, Daničić 2, Subotić (6 odbrana), Vučićević, Rađenović 4, Ćelić 2, Dragičević 1, Dakić. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA (D): Bogdanović (6 odbrana), Knežević 7(2), Milan Đurđević, Ognjen Maksimović 1(1), Tulendić, Mišanović, Prestaš, Stanković 1, Miloš Maksimović 2, Zekić 3, Ristić, Stojanović 2, Bubić 4, Ćosić 2, Bajović (2 odbrane). Trener: Danko Panić.