Vulvsi i Bazel zadnji učesnici četvrtfinala Lige Evrope

Ekipe Bazela i Vulverhemptona zatvorile su spisak učesnika četvrtfinala Lige Evrope.

U Engleskoj Vulvsi su stvorili prednost već u 9. minutu kada je Himenez bio precizan sa bijele tačke. Nakon pola sata igre Olimpijakos je odigrao sjajnu akciju i Kamara je pogodio, ali nakon gledanja snimka gol je poništen zbog ofsajda. Sredinom drugog poluvremena Žota nije iskoristio poklon gostiju, kada su predali loptu u noge, on se našao 1 na 1 sa golmanom i dok je odlučivao da li da dribla ili šutira Alain je to odbranio. Uslijedile su dvije sjajne prilike za Grke, prvo El Arabi koji je poslao loptu pored gola, a onda i Hasan kada je šutirao glavom sa nekih osam, devet metara, no Patrisio je sjajno reagovao. Na kraju je ostalo 1:0 i Vulsi će u narednoj fazi igrati protiv Sevilje.

Dosta lakši posao ima je Bazel protiv Ajntrahta iz Frankfurta, pošto su u prvom meču slavili sa 3:0. U ovom su obje ekipe prijetile, ali su Švajcarci bili ti koji su kontrolisali meč i onda je Frej u 88. minutu riješio pitanje pobjednika i potvrdio prolaz dalje.