Siti pregazio Mladost

Mladost - Tuzla Siti /Foto: E. Škulj/Sport 1

Fudbaleri Tuzla Sitija su danas u prvom susretu četvrtog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine deklasirali sastav Mladosti iz Doboja kod Kaknja, a konačan rezultat utakmice je bio 5:2 za sastav Zlatana Nalića. Može se reći da se gostima iz Tuzle ''vratilo'' za promašaje od prije tri dana kada su dominirali na stadionu Asim Ferhatović Hase protiv Sarajeva, no put do mreže Vladana Kovačevića nisu uspjeli pronaći.

Nakon uvodnih minuta utakmice niko nije mogao slutiti da će Mladost pretrpjeti još jedan težak poraz jer su domaći u prvih nekoliko minuta propustili dobre šanse preko Dedića i Hadžića, te je ostalo 0:0. Ipak, Tuzlaci su u 11. minuti iskoristili prvu pravu priliku i to preko Dejana Maksimovića koji je pogodio nakon loše reakcije golmana domaćeg tima Semira Bukvića.

Mladost je nastavila da dobrom igrom i nakon primljenog gola, pa je tako Nedim Hadžić propustio realizovati veliku šansu sredinom prvog dijela, a onda ih je Tuzla kaznila već u sljedećem napadu kada je Ubiparip pogodio nakon asistencije Nukića za 2:0. Igrala se 29. minuta kada je Tuzla Sitija postigla treći gol i praktički riješila pitanje pobjednika.

Nukić je upisao drugu asistenciju, a Ramić je pogodio treći put mrežu Bukvića. Tračak nade za domaće viđen je u 39. minuti susreta kada je golman gostiju Nevres Fejzić dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora, a u 42. minuti Edin Biber je pogodio prečku što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:3.

Domaći su krenuli ofanzivnije ka golu Tuzle, a to im se isplatilo u 68. minuti susreta kada je Nikolić pogodio na asistenciju Dedića za 3:1 da bi minutu nakon toga Nermin Crnkić pogodio poslije asistencije Hrvoja Barišića. U 78. minuti susreta mrežu Muminovića je pogodio i Dedić i to fantastičnim udarcem iz slobodnjaka, ali tu nije bio kraj golovima.

U 80. minuti susreta Nukić je upisao treću asistenciju, a u strijelce se sada upisao Badara Badji čime je postavljen konačan rezultat utakmice na stadionu u Doboju kod Kaknja. Mladost će u sljedećem kolu koje je na programu sljedećeg vikenda gostovati na Grbavici kod ekipe Željezničara dok će Tuzla City ugostiti još jednog sarajevskog premijerligaša, Olimpik.

Mladost DK - Tuzla Siti 2:5 (Nikolić 68', Dedić 78'; Maksimović 11', Ubiparip 24', Ramić 29', Crnkić 69', Badji 80')

Mladost DK: Bukvić, Duraković (46. Dejanović), Vazda, Hiroš, Hadžić, Guzijan, Biber (46. Buhač), Dedić, Mahmić, Nikolić, Begić. Trener: Elvedin Beganović.

Tuzla Siti: Fejzić, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević (53. Duraković), Ramić (41. Muminović), Nukić, Ubiparip (66. Badji), Rustemović, Đerić, Maksimović (53. Crnkić). Trener: Zlatan Nalić.

Mladost 2 : 5 Tuzla City
Olimpik 1 : 3 Sarajevo
Velež 2 : 0 Krupa
Radnik 1 : 1 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Zrinjski
Sloboda 0 : 2 Željezničar