Olimpik lako pao

Sarajevo

Fudbalski klub Sarajevo je danas odigrao utakmicu petnaestog kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe FK Olimpik. Meč je završen pobjedom bordo ekipe rezultatom 2:0, a golove su postigli Tatar i Fanimo.

Od početka utakmice Fudbalski klub Sarajevo je držao inicijativu, ali nismo vidjeli pregršt prilika. U 13. minuti prva šansa za Sarajevo, Handžić postiže pogodak, ali glavni sudija  signalizira prekršaj u napadu.

U 20. minuti pokušaj Tatara brani Hadžić. U 27. minuti isti igrač pogađa gol gostiju i dovodi Sarajevo u vodstvo. Nakon centaršuta Hebibovića, nesporazum između golmana i štopera gostiju koristi Tatar i šalje loptu iza leda Hadžića.

Hebibović je u 34. minuti  šutirao preko gola. Do kraja poluvremena smo još vidjeli dobar šut Đokanovića pored gola, te se na pauzu otišlo istim rezultatom, 1:0 za Sarajevo.

Drugi dio susreta je obilježila velika inicijativa Sarajeva i pored vodstva. Počelo je odličnom šansom za Fanima u 53. minuti, izašao je sam pred Hadžića, ali golman gostiju ipak brani njegov udarac.

U 56. minuti dobra šansa za Handžića, ali on slabo šutira. U 59. minuti Sarajevo povećava vodstvo. Rahmanović sjajno proigrava Tatara, on je na drugoj strani vidio samog Fanima, uposlio ga, a njemu nije bilo teško da poveća vodstvo bordo ekipe.

Nova dobra šansa za Fanima viđena jer u 66. minuti , ali je Hadžić opet na vrhuncu zadatka. U 85. lijepa šansa za Sarajevo, Tatar proigrava Jukića, on traži Handžića, ali njega lopta ipak pogađa u ruku. Do kraja susreta Sarajevo je i dalje prijetilo, ali je utakmica završena rezultatom 2:0.

Sarajevo je i dalje prva ekipa Premijer lige BiH, bez poraza sa osvojenih 37 bodova, 7 ispred prvog pratioca. Iduće kolo bordo ekipa gostuje u Mostaru ekipi Veleža.

Izvor:fksarajevo.ba

Tuzla City 1 : 0 Mladost
Sarajevo 2 : 0 Olimpik
Krupa 1 : 1 Velež
Široki Brijeg 5 : 0 Radnik
Zrinjski 2 : 1 Borac
Željezničar 2 : 2 Sloboda