Pobjede srpskih menadžera, ''petarda'' Bormuta

Danas je na programu bilo 18. kolo u Čempionšipu a bilo je izuzetno zanimljivo.

Kolo je otvoreno derbijem Velsa. Kardif je na svom terenu dočekao ekipu Svonsija. Međutim, već od starta se vidjelo da su gosti odlučniji. Pogotkom Lova, došli su do vodstva. U nastavku susreta, novi problem za domaće. Rals je dobio drugi žuti karton te su meč nastavili sa desetoricom. Brojčanu prednost gosti su iskoristili te su novim golom Lova došli do konačnih 2-0.

Srpski menadžeri bili su uspješni a do pobjeda su došli u završnici susreta. Reding je gostovao kod Kvins Parka a do pobjede su došli golom Olsiea u 89. minuti. Votford je gostovao Birmingemu. Mreže su mirovale do završnice susreta. U 84. Pedersen je skrivio jedanesterac i dobio drugi žuti. Dini je pogodio iz penala za pobjedu Votforda. Notingem je na svom terenu doživio ubjedljiv poraz od Brentforda. Brentford je poveo golom Dalsgarda sa 1-0. U nastavku susreta, potpuni raspad domaćih. Prvo je pogodio DaSilva da bi Toni pogodio za velikih  3-0. Vorel je u nadoknadi samo dao počasni pogodak te postavio konačnih 3-1

Bormut je nastavio sa sjajnim igrama. Na svom terenu dočekali su Hadersfild a već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Solanke je postigao dva gola dok je jedan postigao Bruks. U nastavku su još pogađali Stanislas i Saridž za konačnih 5-0. Jedan od derbija kola odigrali su Blekburn i Norič. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima a strijelac jedinog pogotka bio je Puki. Domaći su bolje otvorili nastavak te su pogotkom Eliota došli do 1-1.Međutim, Puki novim golom donosi ponovo prednost Noriču. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Norič je slavio sa 2-1.

U ostalim susretima, postignuti su sledeći rezultati. Midlzbro je savladao Milvol sa 3-0 a istim rezultatom Luton je savladao Prestona. Derbi i Stouk odigrali su 0-0. Barnsli je savladao Šefild sa 2-1 u gostima kao i Koventri Vikomba dok je Roteram sa 2-0 savladao ekipu Bristola.

Prvi je Norič sa 37 bodova, Bormut ima 34 a Svonsi, Votford i Reding po 33. Na dnu su Derbi sa 13, Vikomb sa 11 te Venzdej sa devet bodova.

Cardiff City 0 : 2 Swansea City
AFC Bournemouth 5 : 0 Huddersfield Town
Birmingham City 0 : 1 Watford
Blackburn Rovers 1 : 2 Norwich City
Derby County 0 : 0 Stoke City
Luton Town 3 : 0 Preston North End
Middlesbrough 3 : 0 Millwall
Nottingham Forest 1 : 3 Brentford