Prvo slavlje mladih Sokolova

Foto/ Sport East

Rukometaši Slavije 2 savladali su danas u Istočnom Sarajevu Leotar 2 31:26 u utakmici 5. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok".

I jedna i druga ekipa nastupaju sa jako mladim ekipama u ovoj Drugoj ligi, praktično djecom, a u ovaj susret mnogo bolje je ušla Slavija. Razbranio se na golu i Maksimilijan Gajević, te je Slavija vrlo brzo stekla opipljiviju prednost, a na poluvrijeme se otišlo sa velikih +7, 15:8.

U drugom poluvremenu ipak nešto drugačija slika na parketu. Neiskustvo i brzopletost koštali su Slaviju nekoliko olako izgubljenih lopti, pa su gosti iz velikog broja kontri uspjeli da smanje rezultat i da dođu na -2, 19:17. Ipak, ekipa Vladimira Laleta odbija nalet Trebinjaca i na kraju dolazi do pobjede, prve u sezoni. Sa druge strane, Leotar upisuje i treći poraz.

Najefikasniji kod Slavije bio je Dženan Mahir sa 10 pogodaka, dok je Filip Blagojević postigao osam. Sa druge strane, kod gostiju Aleksa Ninković je postigao osam golova.

RK SLAVIJA 2 - RK LEOTAR 2  31:26 (15:8)