Huventud ipak bolji

U 12. kolu 7Days Evrokupa, Partizan NIS na gostujućem terenu nije uspeo da savlada domaći Huventud. Na kraju, utakmica je završena rezultatom 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25)

Parni valjak nije uspeo da savlada Huventud u Badaloni. U 12. kolu 7Days Evrokupa, crno-beli su na gostujućem terenu izgubili rezultatom 92:84. U prvoj četvrtini, ekipa Partizana NIS je krenula silovito. Kontrolisali su crno-beli igru pod oba obruča, pa je nakon prvih 10 minuta rezultat bio 16:27. U drugoj deonici, domaći uspevaju da uhvate priključak, čak i da dođu do preokreta, ali je Kevin Panter na 20 sekundi pre odlaska na petnaestominutnu pauzu vratio prednost na stranu Partizana. (41:42)

Crno-beli su drugo poluvreme otvorili trojkom Dangubića, ali su domaći uspeli da uzvrate i potom dođu do preokreta. Tokom većeg dela treće deonice, Parni valjak je bio u rezultatskom zaostatku 4 do 6 poena, da bi pred kraj ovog perioda prednost domaćeg tima postala dvocifrena. U četvrtoj četvrtini, crno-beli nisu uspeli da se u potpunosti vrate u meč, pa je Huventud na kraju došao do pobede.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Utakmica je bila upravo onakva za kakvu smo pokušali da se pripremimo. Igrali su veoma agresivno. Iako smo dominirali tokom prvog poluvremena i igrali dobro od starta, uspeli su da se vrate. Pre svega zbog njihove agresivnosti, ali i zbog naših olako izgubljenih lopti. Oni su ekipa koja zna da igra košarku i prvi put kada su stigli do dvocifrene prednosti, uspeli su da je sačuvaju i zasluženo dođu do pobede. Čestitam im na pobedi, ali ostalo je još mnogo utakmica i videćemo kako će se situacija odvijati do kraja", rekao je Obradović.

Huventud: Buskets, Pol 13, Ribas 15, Brodzijanski, Ventura 4, Vives 13, Basas 9, Feliz, Vilis 19, Birgander 12, Para 8, Tomić

Partizan NIS: Kuruc 7, Panter 19, Ledej 15, Zagorac, Avramović 1, Koprivica, Dangubić 5, Smailagić 9, Mur, Glas, Lesor 20, Madar 8

(Foto: David Grau - CJB, video: CJB)

Slask 80 : 67 Turk Telekom
Metropolitans 92 : Lokomotiv Kuban
Lietkabelis 74 : 57 Dolomiti Energia Trento
MoraBanc Andorra 78 : 85 Hamburg Towers
Joventut 92 : 84 Partizan