Radnik pobjednik futsal turnira u Bijeljini

Održan turnir u Bijeljini

U organizaciji Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u dvorani Gimnazije "Filip Višnjić" u Bijeljini održan je turnir u malom fudbalu za djevojke, a domaćin je bio ženski fudbalski klub Radnik iz Bijeljine, koji je na kraju i osvojio turnir, pošto je u spektakularnom finalu savladao Fortunu iz Živinica rezultatom 2:1.

Poveo je Radnik na isteku četvrtog minuta preko Sofije Krajšumović, da bi samo šezdeset sekundi kasnije, izjednačenje gostujućem timu donijela Selma Mešanović, koja je možda postigla i najbolji gol turnira. Pobjedu domaćinu i trofej donijela je Krajšumović svojim uobičajnim solo prodorom šest minuta prije kraja utakmice.

U duelu za treće mjesto snage su odmjerili Lokomotiva Brčko i SFK Libero iz Goražda, a pobjedu su ostvarile "lokosice" rezultatom 2:0 golovima Slađane Smiljanić i Ivone Radošević. Na turniru su još pored ovih timova nastupali: SFK 2000 Sarajevo, Sloboda Tuzla, Respekt Sarajevo i Drina Zvornik.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je Sofija Krajšumović iz ekipe Radnika, dok je nagrada za najboljeg golmana otišla u ruke Jovane Vasić iz Fortune Živinica, a najbolji strijelac turnira bila je Nikolina Vujadin, takođe iz ekipe Fortune.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda