Iskra bolja od Maglaja

Iskra - Maglaj

Rukometaši Iskre u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Maglaja, rezultatom 24:23 (12:11).

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi na obe strane. Uglovnom je Iskra ta koja je imala prednost od maksimalno plus dva gola razlike, u 28. minuti kod rezultata 11:9.

Do kraja prvog dijela gosti iz Maglaja uspjeli su smanjiti na minimalnih minus jedan pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:11.

Početkom drugog dijela nešto bolja igra domaće ekipe koja u 40. minuti susreta dolazi do četiri gola prednosti, što je maksimalna prednost u sinoć odigranoj utakmici.

Serijom 0:3 Maglajlije u 44. minuti ponovo dolaze na minus jedan. U nastavku gol za gol, ponovo sve do 56 minute kada domaći imaju plus jedan 23:22. Interesantno je da su u posljednje četiri minuta pala samo dva  pogotka, po jedan na obe strane. Tako da je Iskra na kraju slavila sa minimalnih 24:23.

Iskru su do pobjede vodili Miloš Čekić sa osam i Josip Kežić sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodao Lazar Janković.

U redovima Maglaja najefikasniji su bili Nedim Hadžić sa sedam i Damir Kadrić sa šest postignutih pogodaka.

Tekst: SVIJET RUKOMETA

Fotografije: HUSEIN ŠLJIVO

Sloboda 32 : 31 Gračanica
Bosna 37 : 27 Kakanj
Leotar 23 : 22 Borac m:tel
Iskra 24 : 23 Maglaj
Izviđač CO 29 : 28 Sloga
Vogošća 10 : 0 Gradačac