Igokea porazila Split

Utakmica u Splitu je počela sa malim brojem poena, ipak je Igokea m:tel uspostavila rezultatsku prednost koju je održavala do 26 minuta meča, Split je nakratko došao do vođstva, ipak do kraja 3. četvrtine Igosi dolaze do 6 poena prednosti. U poslednjoj četvrtini igrači Dragana Bajića stižu do dvocifrene prednosti 63:52. Do kraja utakmice Split se pokušavao vratiti, ali Igokea m:tel je kontrolisala razultat. Na kraju Igokea je slavila rezultatom 77:68.

Najefikasniji bio je Rej sa 27 poena, a imao je i 6 asistencija. Stivens je ubacio 14 poena uz 10 skokova i 5 asistencija, Kroford se zaustavio na 10 poena i 4 asistencije. Za domaću ekipu Šorter je postigao 18, Mavra 13, a Runjić 11 poena.

Bila je ovo 3. pobjeda Igokea m:tel u nizu u AdmiralBet ABA ligi, te sad imaju skor 3 pobjede i 1 poraz. U sledećem 5. kolu Igokea m:tel dočekuje ekipu Crvene zvezde.

MZT Skopje Aerodrom 92 : 79 SC Derby
Mornar Barsko zlato 62 : 83 Partizan Mozzart Bet
Mega MIS 93 : 100 Cibona
Borac Mozzart 91 : 93 Zadar
Split 68 : 77 Igokea m:tel
Crvena zvezda mts 83 : 77 FMP Meridian
Budućnost VOLI 80 : 74 Cedevita Olimpija