Eurofarm Pelister ubjedljiv protiv Sloge

Rukometaši Sloge doživjeli su svoj drugi poraz na turniru, od njih ovog puta ubjedljivo bolji je bio Eurofarm Pelister rezultatom 39:24.
Makedonci su od početka diktirali ritam i uvećavali prednost. Sloga je uspjela pružiti dostojan otpor u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo s rezultatom 16:12 u korist makedonskog šampiona.
U 38.minutu pogotkom Stanka Stankovića Ali gadolazi na minus dva 17:19. Nakon toa serijom 9:2 Eurofarm Pelister dolazi do devet golova viška 28:19. U posljednjih deset minuta Pelister postiže devet a Sloga samo jedan gol. Na kraju ubjedljiva pobjeda Eurofarm Pelister 39:24.
U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Petar Atanasijević sa 9 i Nenad Kosteski sa 8 golova. Kod Sloge sedam golova postigao je Dušan Miličević, a četiti je postigao Danilo Ristić.

SLOGA - EUROFARM PELISTER 24:39 (12:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1000. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (BiH). Delegat: Srđan Jović (Republika Srpska). Sedmerci: Sloga 3(3), Eurofarm Pelister 4(2). Isključenja: Sloga 2, Eurofarm Pelister 2 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Mihailo Ristić, Jovan Todorović 3(2), Stanko Stanković 3, Vladan Marković 1(1), Bojan Tulendić 2, Mario Ćulum 2, Dario Đenadija 1, Slobodan Simić, Luka Kulušić, Dušan Miličević 7, Rajko Maričić 1, Danilo Maksimović, Emrah Muminović, Sergej Šarić, Danilo Ristić 4, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
EUROFARM PELISTER: Urban Lesjak, Nejc Cehte 2, Cvetan Kuzmanoski 2, Domen Tajnik 2(2), Kasper Kisum, Uroš Borzaš 3, Mario Tankoski, Nenad Kosteski 8, Andreas Nilsen 1, Kalifa Gedban, Pavle Petrović, Petar Atanasijević 9, Emilijan Gjorgoski 2, Denis Vasilev 2, Žarko Peševski 2, Pavle Atanasijević 3, Darko Stevanović 3, Marko Kizić. Trener: Aleksandar Jović