Zagreb skupo prodao kožu Barsi

Zagreb je skupo prodao kožu Barseloni, bili su u egalu sve do posljednjih šest minuta. Barselona je slavila pobjedu 31:25.
U 11.minutu Barselona je imala plus tri 6:3. U toku je bio 17.minut kada je Barsa imala vođstvo 10:6. Zagrepčani zatim prave seriju 5:0 i prelaze u vođstvo 11:10. Zagreb je minimalno vođstvo zadržavao do posljednjih sekundi prvog poluvremena. Tada je Blaž Janc oogodio za izjedalenje 14:14, s tim rezultatom se odlazi na odmor.
Drugo poluvrijeme Barsa otvara sa tri uzastopna gola i prelazi u vođstvo 16:15. U 38.minutu ponovo Zagreb vodi 18:17. Egal utakmica je bila sve do 55.minuta. Tada Barselona postiže četiri gola u nizu i odlazi na pkus pet 28:23. Time s orelomili utakmicu u svoju korist i na kraju slavili 31:25.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Hampus Vane sa osam golova od toga četiti sasedmerca i Aleiš Gomez sa sedam golova. U Zagrebu najefikasniji su bili Karpo Sirotić i Matic Suholežnik sa po pet golova.

BARSELONA - ZAGREB 31:25 (14:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1200. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Republika Srpska), Delegat: Boris Šatordžija (Republika Srpska), Sedmerci: Barselona 4(4), Zagreb 2(2). Isključenja: Barselona 6, Zagreb 12 minuta.
BARSELONA: Gonzalo Perez de Vargas, Pol Valera, Jonatan Karlsbogard, Dika Mem 5, Haime Galjego, Emil Nilsen, Hampus Vane 8(4), Blaž Janc 2, Timotej Ngesan 2, Aleiš Gomez 7, Filip Šarić, Tijagus Petrus Gonsalves 1, Oriel Zarzuela, Haniel Langaro 2, Manuel Ortega, Luis Frade 2, Melvin Ričardson 2, Havijer Rodrigez 1. Trener: Karlos Ortega
ZAGREB: Miloš Kos 3, Davor Čavar, Adin Faljić 2, Luka Lovre Klarica 1, Jakov Gojun, Ante Grbavac, Edin Klis 1, Aljaž Panjtar, Paolo Kraljević, Karpo Sirotić 5, Ivan Čupić 2, Timur Dibirov 3, Aleks Kavčić, Cuni Joel Morales 3, Matic Suholežnik 5, Petar Šprem. Trener: Slavko Goluža