Voša savladala Celjane

Trećeg takmičarskog dana smo pratili vrlo zanimljivu utakmicu na međunarodnom TV turniru „Doboj 2023“ a snage su odmjerile ekipe Vojvodine i Celja. Bolja je bila srpska ekipa koja je pobijedila učesnika Lige šampiona sa 27:24 (15:12) i tako, može se reći, napravila iznenađenje.

Četa Borisa Rojevića je u utakmicu ušla vrlo motivisano ali Celje je vodilo do 14. minuta. „Voša“ se budi i serijom golova odlazi na 14:9 da bi potom Alem Toskić reagovao i njegova ekipa se vraća u utakmicu te semafor pokazuje 14:11. Ostalo je još 4 minuta do kraja a obje ekipe postižu po gol i na odmor se ide sa +3 za Vojvodinu.

Celje u drugo poluvreme ulazi puno elana. Brzo izjednačava rezulat a potom vodi 16:17. Rojević je počeo da rotira i u 43. minutu Vojvodina ponovo ima prednost (19:18). Poslednjih 10 minuta bilo je vrlo zanimljivo. U 53. minutu Novosađani dolaze do 25:23 ali ubrzo smanjuje Celje na 25:24. Poslednja tri minuta apsolutno pripadaju „Voši“ koja slavi veliku pobedu 27:24.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Mitja Janc sa 7 golova dok je „Vošu“ do velike pobjede vodio Gregor Ocvirk sa 6 golova.

VOJVODINA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:24 (15:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1.000. Sudije: Dejan Berjan i Goran Ilić (Republika Srpska). Delegat: Lazar Miškov (Srbija). Sedmerci: Vojvodina 2(1), Celje 9(4). Isključenja: Vojvodina 4, Celje 8 minuta.

VOJVODINA: Fran Lučin, Vukašin Vorkapić 1, Milan Milić 2, Gregor Ocvirk 6(1), Miljan Vukovljak, Mohamed Aziz Aidi 5, Andrej Trnavac, Darko Milenković 3, Stefan Sunajko 4, Miljan Pušica, Bojan Rađenović 2, Živan Pešić, Đorđe Draško, Branko Tomić 2, Vasilije Borojević, Luka Rogan 4, Milian Golubović, Baris Puhovski, Maruan Šuiref.

Trener: Boris Rojević.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Rok Zaponšek, Gal Gaberšek, Luka Perić 3(1), Tadej Mazej 3, Grega Krečič 2, Tim Cokan 3(1), Nik Ćirović 1, Vukašin Antonijević, Ante Ivanković, Mitja Janc 7(2), Amir Muhović 1, Uroš Miličević 1, Vid Kačičnik, Stefan Žabić , Stefan Dodić, Žiga Mlakar 2.

Trener: Alem Toskić.

Krivaja 37 : 32 Sloga
Goražde 28 : 28 Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina 32 : 35 Maglaj