Novi poraz Partizana

U 8. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je u Bavarskoj izgubio od Bajerna sa 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22)

Parni valjak je ostavo bez pobede u crno-belom Minhenu! U meču 8. kola Evrolige, Partizan Mozzart Bet je u Bavarskoj izgubio od domaćeg Bajerna sa 94:85. Nošeni podrškom velikog broja navijača, crno-beli su imali priliku da se osećaju kao na domaćem terenu. Uz huk sa tribina, košarkaši Partizana Mozzart Bet su bolje započeli meč, i nakon startnih 0:4, uspeli da u prvih 10 minuta igre zabeleže čak 32 poena.

Ipak, uprkos periodu bolje igre, crno-beli nisu uspeli da dođu do prednosti veće od 10 poena, koju su domaći uspeli da sustignu i prestignu do odlaska na petnaestominutnu pauzu između druge i treće četvrtine.

Sredinom trećeg perioda, domaći tim stiče dvocifrenu prednost koju pred ulazak u poslednju četvrtinu smanjuju Doužer i Ledej.

Uspevali su igrači domaćeg tima da odole naletima Partizana tokom četvrte četvrtine i održe prednost, iako su crno-beli dva puta prilazili na samo poen razlike. Posle Bruna Kabokla koji je doneo 82:81, domaći su se na kratko ponovo odvojili da bi Doužer, polaganjem doneo 86:85 na 85 sekundi pre kraja. Ipak, na drugoj strani Francisko pogađa 2+1, što je bio uvod u konačan rasplet i pobedu ekipe Bajerna.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Zaista interesantna utakmica. Ako gledate konačan rezultat, devet poena, deluje kao da je to bila laka utakmica za Bajern. Istina je da je ovo bila utakmica „na jednu loptu“. Igrali smo veoma dobro u prvom poluvremenu, bolje reći prvu četvrtinu i posle toga smo drugo poluvreme započeli veoma loše. Pokušali smo da se vratimo, trud je bio odličan, ali ne dovoljan da pobedimo. Čestitke Bajernu na pobedi, zaslužili su da pobede večeras. Zahvalio bih se Bajernu na dobrodošlici i gostoprimstvu i našim ljudima, jer je zaista bilo posebno. Oni su odličan primer svim ekipama u Evroligi. Hvala od srca na svemu što su uradili ovde, osećali smo se veoma dobro", poručio je Obradović.

Crno-beli se sutra vraćaju u Beograd gde ih u petak od 20:45 u Štark areni očekuje duel sa Albom!

Bajern: Ibaka 6, Bolmaro 9, Francisko 17, Vajler-Bab 8, Buker 13, Gifaj 4, Gilespi 8, Edvards 21, Branković 2, Vajdeman, Harčenkov, Vimberg 6

Partizan Mozzart Bet: Ledej 12, Trifunović 10, Anđušić, Kaminski 9, Ponitka, Avramović 4, Naneli 14, Smailagić 5, Vukčević, Kaboklo 19, Jaramaz 2, Doužer 10

(Foto: Maja Nastić)