Leotar stao u Mrkonjiću

Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova banka u16.kolu M:Tel lige Republike Srpske, pobijedili su Leotar 3:1.

Trijumf  Mrkonjićana je zaslužena, a da su domaći napadači bili još malo precizniji gosti su mogli doživjeti ubjedljiviji poraz.

Gol koji su postigli u 93 minutu, koji sekund prije kraja proizvod  individualnog  kvaliteti Miloša  Aćimovića. On je sa dvadesetak metara raspalo po lopti, koja je pogodila prečku i odbila se do Maraka Pandžića, a njemu nije bilo teško da  je spremi u mrežu nemoćnog Dušana Travara.

Domaći fudbaleri imali su u prvom poluvremenu inicijativu, stvorili su nekoliko prilika za gol.

Fudbaleri Slobode dolaze u vođstvo u 45. minutu, golom Luisa. Korner sa lijeve strane izveo je Milan Nenad, a u skoku pred golom Riste Perišića najviši je bio Luis i pogodio mrežu. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri nastavljaju sa još agresivnijom i ofanzivnijom igrom. Stvaraju šanse, koje u gol ne pretvaraju Jotić i Danilović. Gosti pokušavaju da ugroze gol Travara iz brzih kontranapada, ali bezuspješno.

Sloboda do drug gola dolazi u 62. minutu. Strijelac je Predrag Zekanović iz penala. Vasilije Jotić umakao je odbrani gostiju, a kaznenom prostoru ruši ga jedna fudbaler Leotara, a  Domazet pokazuje na bijelu tačku.

Fudbaleri Sloboda Nova banka u 68.  minutu uvećavaju prednost na 3:0. Strijelac je Milan Nenad, nakon sjajne akcije sa Dankom Radićem.

I kada su svi na stadionu očekivali kraj, Miloš Aćimović raspalio je po lopti sa dvadesetak matara koju je zaustavila prečka, a u gol smjesti Pandžić.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Marko Tešić zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Čestitao bih fudbalerima obje ekipe na odličnoj utakmici. Prvih dvadesetak minuta smo diktirali ritam i imali nekoliko dobrih situacija za gol. Nako toga Leotara je bio malo preuzeo inicijativu. Ipak u finišu prvog poluvremena postižemo gol. U svlačionici smo se dogovorili kako da igramo u drugom poluvremenu. Pored dva postignuta gola imali smo dvije, tri stopostotne prilike za gol. Sve u svemu zasluženo smo pobijedili i čestitao bih Leotaru na dobroj igri. Želim im sreću u narednim utakmicama rekao je Tešić.

Strateg Trebinjaca Oleg Ćurić, nezadovoljan je igrom svoje ekipe  porazom:

-Prije svega čestitke na zasluženoj pobjedi fudbalerima Slobode. Mi smo nekih dvadesetak minuta na početku  utakmice stajali dobro, a onda je uslijedio pad. Igrali smo sve slabije i slabije i ko zna po koji put primao gol u poslednjim trenucima prvog poluvremena. To je preokrenulo smjer utakmice. U Mrkonjić smo  došli i oslabljeni, jer su neki igrači imali tri žuta kartona. Iskreno potrošilo nas je ovo prvenstvo dosta. I putovanjima. Ali nije to razlog da odigramo loše i da nemamo želje za pobjedom, rekao je Ćurić.

Sloboda 3 : 1 Leotar
Laktaši 1 : 0 Drina
BSK 3 : 1 Borac
Famos 1 : 1 Kozara
Omarska 2 : 2 Modriča
Sutjeska 1 : 0 Slavija
Željezničar 1 : 1 Rudar Prijedor
Radnik 6 : 0 Romanija