Orlovima 8. titula pobjednika Kup- RS

Orlovi, Basnja Luka

Košarkašice Orlova dominantno su došle do 5. uzastopne, a 8. ukupno titule pobjednika Kup- Srpske.

Orlice su u finalu, u punoj dvorani Obilićevo u Banjaluci savladale Lavove iz Brčkog sa 107:59. Neizvjesno je bilo samo u prvih pet minuta duela nakon čega je domaćin finala zaigrao agresivnije u odbrani i stekao prednost koja je nakon prvog poluvremena bila 59:28.

U nastavku, prednost su Orlice samo uvećavale da bi ona na kraju iznosila 48 poena.

Kod domaćeg tima, Aleksandra Mužević ubacila je 23, a Nataša Šobot dva poena manje.

Estefani Fajardo kod Lavova upisala je 18 poena.

Treba istaći da su se u listi strijelaca kod Orlova upisale sve igračice koje su bile u rosteru za ovo 32. finale Kupa Republike Srpske.

Pehar pobjednicima urucio je predsjednik KSRS, Aleksandar Đurđević. Obje ekipe plasirale su se na završni turnir Kup- a BiH.