Zvezda porazila Virtus

CRVENA ZVEZDA – VIRTUS 94:79 (21:23, 27:19, 26:23, 20:14)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 12.708. Sudije: Emin Mogulkoč, Karlos Kortes, Saulius Racis.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Teodosić 11, Hanga 3, Davidovac 11, Mitrović 10, Tobi 7, Bolomboj 15, Ilić 5, Nedović 25, Giedraitis 7, Gilespi. Trener: Janis Sferopulos.

VIRTUS: Lundberg 15, Belineli 14, Pajola 5, Dobrić 2, Maskolo, Lomaš 3, Šengelia 25, Miki 8, Polonara, Žižić, Danston 2, Abas 5. Trener: Luka Banki.

Crvena zvezda se davno oprostila od završnice Evrolige, ali je u situaciji je da drugima pomrsi račune oko plej-ofa i plej-ina.

To je i učinila sa Virtusom, pobedila je tim iz Bolonje 94:79 i udaljila ga od plej-ofa.

OVDE možete pogledati FOTO galeriju sa meča crveno-belih u "Štark areni".

Crvena zvezda u 32. kolu Evrolige 29. marta gostuje braniocu titule i trenutnom lideru Realu (20.30 časova).

Pre početka meča domaćini su uručili poklon bivšem igraču, reprezentativcu Srbije Ognjenu Dobriću.

TOK MEČA

Prva četvrtina:

Gosti su bolje krenuli - 0:5.

Trojkama Ilića - 12:10 i Hange - 15:13 Zvezda je preokrenula.

Abas je trojkom doneo Bolonjezima + 4 - 19:23.

Druga četvrtina:
Gosti su preko Lundberga došli do +5 - 27:32. Serijom 6:0 Zvezda je još jednom preokrenula - 33:32.

Nastavile su se konstantne promene u vođstvu sve do poluvremena na koje su crveno-beli otišli sa +6 - 48:42.

Šest sekundi pre poluvremena Tobi je "poslao rivala po burek" u "korneru", a onda pogodio trojku. Rivali su krenuli u brz napad, loptu je presekao Teodosić i sa sirenom pogodio trojku - 48:42.

Treća četvrtina:

Malo više od minuta igre u nastavku, Bolomboj je pogodio za Zvezdin dvocifreni plus - 54:44.

Posle dvocifrenog plusa - 59:49 olako je Zvezda izgubila prednost, za tri i po minuta gosti su izjednačili - 61:61.

Serijom 11:0 Zvezda je ponovo došla do dvocifrenog plusa, niz je zaključio Nedović trojkom u kontri - 72:61