Prijedorčani srušili glavnog favorita za titulu

Nemanja Pekija i Vule Trivunović FOTO: FK Rudar Prijedor

Došli su fudbaleri Rudar Prijedora tiho na premijerno gostovanje na Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima, ali su se kući vratili sa celim plenom. Izabranici trenera Vuleta Trivunovića ubedljivo su savladali domaće Laktaše rezultatom 3:0, nadigrali su ih u svim elementima i zasluženo osvojili startni celi plen.
Ova pobeda „rudarima“ sa Sane daće dodatno samopouzdanje u okršajima koji slede, ali i učvrstiti veru da mogu da naprave dobar rezultat u sezoni 2024/25. Prve lige Republike Srpske koja je upravo počela. Prijedorčani su jedan od favorita iz senke u tekućem šampionatu.
-Savladali smo glavnog konkurenta za titulu i to ubedljivo na njegovom terenu, čestitam mojim igračima na prikazanoj igri, efikasnosti i osvojenim bodovima. U derbi utakmicu smo ušli maksimalno ozbiljno i odgovorno, igrači su poštovali dogovore iz svlačionice. Pored postignutih golova imali smo još nekolicinu dobrih prilika, pogotovo u prvom poluvremenu koje smo mogli da rešimo i već posle prvih 45 minuta igramo mirnije i susret rutinski privedemo kraju – rekao je Vule Trivunović, šef stručnog štaba Rudar Prijedora za Sportski žurnal.
I u nastavku utakmice su gostujući fudbaleri, po velikoj vrućini, bili bolji protivnik na terenu...
-Bili smo malo pali na početku nastavka igre, ali na našu sreću domaćin taj naš pad nije uspeo da iskoristi i vrati se u utakmicu. Mislim da su ovaj meč prelomile izmene, naši rezervisti su dali pun doprinos ovom sjajnom trijumfu. Uspeli smo u drugom delu da postignemo još dva gola i stignemo do trijumfa koji je, po meni, malo i previsok u odnosu na dešavanja na terenu. Bez obzira na ovu pobedu i dalje čvrsto stojimo na zemlji i idemo iz utakmice u utakmicu lagano, bez stresa i pritiska – dodao je Trivunović.
I u narednom kolu Prijedorčani će da gostuju, ovaj put Famosu u Istočnoj Ilidži koji je na startu doživeo minimalan poraz u Trebinju od Leotara (0:1).
-Čeka nas još jedno veliko iskušenje u gostima protiv sjajne ekipe koju predvodi izvrsni trener. Nastojaćemo da se što bolje spremimo za ovu utakmicu i probaćemo da dođemo do pozitivnog rezultata. Susret i trijumf u Laktašima smo već arhivirali i gledamo napred ka idućim obavezama – istakao je na kraju Vule Trivunović, strateg Rudar Prijedora.

Pekija: Repriza protiv Famosa

Nemanja Pekija je još jednom kapitenski vodio svoj tim do pobede, zaustavio je sve ofanzivce Laktaša uspešno, a uspeo je da se upiše i u listu strelaca kada je svoj tim doveo do vođstva od 2:0 i u tom trenutku utakmica je bila odlučena.
-Potajno smo se nadali pobedi, a znali smo da nas čeka teška utakmica u Laktašima. Uspli smo da realizujemo stvorene šanse i mislim da smo zasluženo pobedili Laktaše jer smo ih nadigrali na njihovom terenu. Sada je pred nama Famos i nastojaćemo da reprezirimo igru sa prvenstvene premijere – jasan je Nemanja Pekija za Sportski žurnal.

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE
Zvijezda 09 : Kozara
Slavija : Sloboda (NG)