Real Madrid osvojio trofej Superkupa, prvenac Kilijana Mbapea

Fudbaleri Real Madrida osvojili su prvi trofej u novoj sezoni jer su večeras na Nacionalnom stadionu u Varšavi rezultatom 2:0 pobijedili italijansku Atalantu u susretu UEFA Superkupa (duel pobjednika Lige šampiona i Lige Evrope). Madriđani su ispisali istoriju jer su prvi klub koji je šesti put osvojio ovaj trofej, iza sebe su ostavili Barselonu i Milan sa po pet pehara Superkupa.

U ne baš zanimljivom prvom poluvremenu nije bilo previše prilika za gol, uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a svaka ekipa je po jednom pogodila prečku. Za Atalantu je to učinio, poslije nespretne reakcije, Eder Militao, dok je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Rodrigo šutirao iz idealne pozicije i uzdrmao okvir gola.

Drugo poluvrijeme je bilo totalno drugačije od prvog, sadržajnije u kojem je osvajač Lige šampiona stigao do pobjede. Atalanta je prva zaprijetila na početku nastavka preko Marija Pašalića, ali je Tibo Kurtoa vrhovima prstiju, jedva izbacio loptu u korner. Nakon kornera bila je još jedna prilika za Italijane koju nije iskoristio Mateo Ruđeri.

Nakon toga Kraljevski klub je zagospodario terenom i izvojevao pobjedu. Poveli su Madriđani golom Federika Valverdea poslije sjajne asistencije Visinisjusa Žuniora sa lijeve strane, Urugvajcu nije bilo teško da postavi nogu i sa dva metra ubaci loptu u mrežu – 1:0. Poslije toga bilo je još mnogo prilika za Real, ali se istakao golman Huan Muso sa nekoliko zaista fantastičnih intervencija.

Prednost aktuelnog šampiona Španije i Evrope udvostručio je Kilian Mbape u 68. minutu odličnim šutem sa nekih desetak metara poslije asistencije Džuda Belingema, pogodio je lijevi gornji ugao gola Atalante. Bio je ovo prvenac Francuza u dresu novog kluba. Nakon udvostručenog vođstva izabranici Karla Anćelotija su smanjili gas, utakmicu su priveli rutinski kraju, a Atalanta nije imala snage da se rezultatski vrati...

Real Madrid – Atalanta     2:0 (0:0)

Nacionalni stadion u Varšavi. Gledalaca: 56.402. Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska). Strijelci: 1:0 Valverde (59), 2:0 Mbape (68). Žuti kartoni: Belingem, Vinisijus Žunior (Real Madrid), Ederson, Đimšiti (Atalanta).

REAL MADRID: Kurtoa, Karvahal (od 88. Vaskez), Militao, Ridiger, Mendi, Valverde, Čuameni, Rodrigo (od 76. Modrić), Belingem (od 88. Sebaljos), Vinisijus Žunior (od 88. Guler), Mbape (od 83. Diaz). Trener: Karlo Anćeloti.

ATALANTA: Muso, Kolašinac (od 70. Baker), Ijen (od 90. Palestra), Đimsiti, Ruđeri, Ederson, De Run, Zapakosta (od 62. Godfri), Pašalić (od 90. Manconi), Lukman, De Ketelare (od 62. Retegi). Trener: Đanpjero Gasperini.