Inter odolio Sitiju, odlična praška Sparta, Peljto svirao penal za Nijemce

Liga šampiona UEFA FOTO: fejsbuk

Odigrane su utakmice druge trećine prvog kola u “novoj” UEFA Ligi šampiona u kojoj su dva susreta završena bez pogodaka. Ukrajinski predstavnik Šahtjor iz Donjecka je uzeo bod u Bolonji, mada je u 4. minutu promašio jedanaesterac (Georgi Sudakov), dok je na “Etihadu” šampion Engleske Mančester siti odigrao “mršavih” 0:0 protiv Intera iz Milana.

Najubjedljiviju pobjedu večeri (5:1) ostvario je Seltik koji je u Glazgovu “petardirao” Slovan iz Bratislave. Jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Borusija iz Dortmunda koja je sa 3:0 doobila u Belgiji Briž. Taj susret je sudio Irfan Peljto iz Sarajeva koji je juče suspendovan od strane Komisije za sudije i suđenje zbog činjenice a nije dosudio dva penala na derbiju Zrinjski - Borac, za oba kluba po jedan, ali jeste "okrečio" kazneni udarac za Nijemce u 90. minutu.

Pariški "sveci" su u 90. minutu slomili otpor Đirone...