Zvezda slavila u Parizu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Pariza 80:77 u prvom kolu Evrolige.

Zvezda pobedom započela sezonu u Evroligi - Pariz osvojen posle drame
Crvena zvezda je pobedom protiv novajlije u takmičenju započela sezonu Evrolige.

Ekipa Janisa sferopulosa imala je periode dobre igre na obe strane terena, ali i skoro 20 minuta potopa u kojem nije mogla da se sastavi ni u odbrani ni u napadu.

Gosti su u Parizu dobro ušli u meč, ušli su u poentersku seriju, igrali su dobru odbranu kojom su sprečavali rivala da igra brze napade i to im je brzo donelo osam poena prednosti.

Igra crveno-belih primorala je stratega rivala Tijaga Splitera da zatraži tajm-aut posle kojeg je uveo Maodo Loa u igru.

Nemac je serijom od sedam vezanih poena uspeo da probije odbranu Zvezde, a to je domaćinu donelo motivaciju i u odbrani, pa su posle 10 minuta igre ipak vodili 18:17.

Drugi period igre pripao je Parizu. Ti-Džej Šorts je proradio, a ugasio se napad Zvezde, pa su posle teške deonice neorganizovanog napada i neorganizovanije odbrane igrači šampiona ABA lige zaostajali 43:35.

Nemanja Nedović i Ajzeja Kenan sačuvali su crveno-bele dvocifrenog zaostatka u ovom periodu.

Agonija Zvezde koja je trajala 15 minuta nastavljena je i u trećem delu.

Pariz je brzo povećao prednost na 13 poena, a izgledalo je da se gostima smeši poraz na otvaranju lige.

Ipak, Kodi Miler-Mekintajer uspeo je da sa nekoliko individualnih poteza donese energiju u odbrani koja se prenela i na napad.

Nemanja Nedović je postizao poene iz svih pozicija, a Zvezda je uspela da dođe do poravnanja prede odlučujući period.

U poslednjih 10 minuta crveno-beli su došli do prednosti trojkama Nedovića i Kalinića, a meč je ušao u neizvesnu penal završnicu koja je pripala ekipi Janisa Sferopulosa.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Ajzea Kenan ubacio 14, uključujući i ključna dva slobodna bacanja u finišu.

Kodi Miler-Mekintajer postigao je devet poena uz šest skokova i sedam asistencija.

Nikola Kalinić je upisao devet poena i pet skokova. Džoel Bolomboj je zabeležio šest poena i 11 skokova.

U ekipi Pariza najbolji je bio Ti Džej Šorts sa 16 poena, dok su Maodo Lo i Nadi Hifi postigli po 12.