Barselona porazila Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradskoj areni od Barselone posle produžetka (98:94), u četvrtom kolu Evrolige.

U velikoj drami, crveno beli su poklekli nakon 45 minuta velike borbe u kojoj je Barsa bolje otvorila utakmicu, Crvena Zvezda nošena krcatom Arenom stigla i prestigla (maksimalnih plus 9 tokom treće četvrtine). U završnici regularnog dela Panter je pogodio trojku, koju je polaganjem poravnao Jago dos Santos i odveo utakmicu u produžetak (84:84).

Ipak, nakon vođstva 93:90, gostu koji su večeras izvanredno šutirali za tri poena, ubacili su još dve trojke I tu je meč ispostavilo se praktično bio rešen.

Najefikasniji u našem timu bio je Jago do Santos sa 23 poena, Nikola Kalinić je dodao 19, a dvocifreni su bili još Džoel Bolomboj sa 11 poena i sedam skokova, odnosno Majk Daum sa 10 poena i šest skokova.

U ekipi Barselone Panter je ubacio 24, Jan Veseli je dodao 19 poena, Džabari Parker je ubacio 13, dok su po 11 postigli Tomaš Satoranski i Vili Ernangomes.

Trener Janis Sferopulos

:”Velika borba večeras, oba tima su želela da pobede mnogo. Bio je to derbi od početka do kraja. Imali smo prednost. Mislim da za naše standarde nije nam dovoljna naša odbrana. Loša odbrana u prvom poluvremenu, primili smo neke lake poene. Utakmica je bila 50:50 do samog kraja, ali su oni pogodili neke teške šuteve i pobedili. Ovo je Evroliga, takmičenje je teško. Nastavićemo da se borimo na svim sledećim utakmicama. Želim da čestitam navijačima na podršci, žao mi je što im nisam dao pobedu”, rekao je Sferopulos.

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet narednu utakmicu igra u ponedeljak protiv Budućnosti u ABA ligi.